Çözüldü Mac OS X Mavericks Realtek ALC662 Sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

caldemir

Hectopat
Merhaba,
Öncelikle anlatılanları uygulayarak Mac Os Mavericks i kurabildim. Tüm bilgiler ve paylaşımlar için teşekkür ederim.
Kurulum sonrası sadece Realtek ALC662 olduğunu düşündüğüm (anakarttaki çipte yazıyor) Ses yongamı çalıştırmayı başaramadım. Multibeast 6.1 ile baktığımdaki yongalar 8xx olarak başlıyor. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ederim.

Makine Acer Aspire M5910 i7

Universal kısmına geçip VoodooHDA 2.8.4 kurmanız gerek.

Bir önceki sürümü de deneyin. Sıradan kontrol edin. Benim laptopumda ses 2.8.4 sürümünde çalışmazken 2.7.2 sürümünde çalışmıştı.

Maalesef çalışmadı. Acaba her denememde bir öncekini silmem mi gerekiyor? Başka nasıl çözebilirim?

- - - Güncellendi - - -

Bunu daha evvel denedim olmadı.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar aygıtlar boş. Bu şekil gözüküyor. Ayrıca.

Yüklemeler kısmı da aşağıdaki gibi:

c02n.png

flzu.png

VoodooHDA, HDAEnabler, AppleHDA olan kextlerin hepsini silip, çöp sepetini temizleyin. disk izlencesine gelip disk izinlerini onarın, son işlem olarak verdiğim kextleri yükleyin. Yine olmazsa daha detaylı bakarız.

VoodooHDA, HDAEnabler, AppleHDA olan kextlerin hepsini silip, çöp sepetini temizleyin. disk izlencesine gelip disk izinlerini onarın, son işlem olarak verdiğim kextleri yükleyin. Yine olmazsa daha detaylı bakarız.

Merhaba, bu dosyaları nasıl silebiliyorum? Yani nerede tutuluyorlar? Ayrıca son verdiğiniz Kemal Alkın kextleri klasöründe 3 tane kext var. Bunları Kext Utility diye bir programla yüklemiştim en son. Read me de öyle diyordu.

Sistem/Kitaplık/Extensions yolunu kullanarak söylenen kextleri bulup sağ tıkla silin. Kolay gelsin.

Herkese teşekkür ederim. Problemi çözdüm. Ancak tekrar sistemi kurmam gerekti. VoodoHda 2.8.4 işimi gördü. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı