Mac Os X Nedir ?

• Konuyu başlatan İnanç Can
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 3B
İ

İnanç Can

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Bu işletim sistemi nedir, niye kurulur ? Daha önce windows'tan başka bir işletim sistemi kullanmadım. 5 yıllık bir dizüstü bilgisayara sahibim. Sizce bu işletim sistemini kurarsam performans artışı yaşar mıyım ? Veya bu işletim sistemini kurabilir miyim ? Bana faydaları neler olacaktır zararları neler olacaktır ? Beni bu işletim sistemi ile ilgili bilgilendirir misiniz ?

Bilgisayarım buradaki yazılanlara ek olarak 4 Gb ram var. Ve yakın zamanda hdd'si ssd ile değişecek.
Compaq Presario CQ61-300ST Dizüstü Bilgisayar Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Cİhazın AMD işlemcili. OS X AMD işlemcileri desteklemiyor. Kurulum için AMD işlemciler için yamalanmış Kernel ile hazırlanmış imaj kullanmalısın. AMD kurulum için aşağıdaki rehberi incele.
Niresh ile AMD PC'lere OS X Mavericks Kurulumu - Technopat
Açık konuşmak gerekirse, Hackintosh kurulumu kolay değildir. Kursan bile Cihazın donanımlarının ( ekran kartı, wi-fi vs ) çalışacağının garantisi yok.

Ek olarak, eğer başka bir işletim sistemi kullanıp performans artışı arıyor ve istiyorsanız Linux dağıtımlarından birini kurabilirsiniz. Ubuntu, Linux Mint, Elemantary bunlardan birkaçı.

Cİhazın AMD işlemcili. OS X AMD işlemcileri desteklemiyor. Kurulum için AMD işlemciler için yamalanmış Kernel ile hazırlanmış imaj kullanmalısın. AMD kurulum için aşağıdaki rehberi incele.
Niresh ile AMD PC'lere OS X Mavericks Kurulumu - Technopat
Açık konuşmak gerekirse, Hackintosh kurulumu kolay değildir. Kursan bile Cihazın donanımlarının ( ekran kartı, wi-fi vs ) çalışacağının garantisi yok.
Garantisi olmadığını biliyorum. En azından denemek istiyorum. Ama aklımdaki benim için en önemli olan soru performansım artar mı yoksa azalır mı ?

Ek olarak, eğer başka bir işletim sistemi kullanıp performans artışı arıyor ve istiyorsanız Linux dağıtımlarından birini kurabilirsiniz. Ubuntu, Linux Mint, Elemantary bunlardan birkaçı.
Teşekkür ederim. Linux kurmak istemiyorum. Kullandığım bilgisayar zaten baya kötü. Oyun falan oynamıyorumda internette gezmeye calısıyorum.

Ek olarak şuan sadece lol oynuyorum. Onuda en düşük ayarlarda olduğu halde oyuna ilk girişde 80 fps oluyor ama minyonlar ve oyundaki karakterler geldikce azalıyor. Özelliklerde takım savaşlarında 20 fps e kadar düşüp anlık takılmalar yaşadığım çok oluyor. Windows 10 kullanıyorum bütün sürücüler olabildiğince güncel.

.

Kardeşim bende de Compaq Presario CQ61 330ET var. Hemen hemen yakın modeller ama seninki AMD imiş, benimki Intel. Şu an sondan bir önceki sürüm olan Yosemite sorunsuz kullanıyorum.

Mac işletim sistemi farklı bir deneyim. Görselliği Windowsa göre bana göre daha iyi, karizması daha fazla bir işletim sistemi.
Amma velakin o laptop ile yapabileceklerin sınırlı. Hele ki uyumsuz bir wireless kartın varsa sadece İnternet'e girmek için bile kullanamazsın cihazı.

Eğer windowstan sıkıldıysan ve farklı birşeyler arıyorsan sana tavsiyem Linux veya Android x86. Özellikle Andoid i laptoptan kullanmak oldukça zevkli. Hele ki sadece internette gezinip, müzik dinlemek, film izlemek amacındaysan kesinlikle öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı