Mac OS X wifi sorunu

StarLord09

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio laptop El Capitan yükledim. Şimdi ise broadcom 4315 wifi kartımı çalıştıramıyorum. Şu an ethernet ile bağlıyım. Bu wifi kartını nasıl çalıştırabilirim? Birde ekran kartım İntel HD Graphics 4000. Her boot etmeden önce options a girip intel inject'i devre dışı bırakıyorum. Bilgisayarın ekranı kasıyor ve ekran kartı 4 MB olarak gözüküyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim ?
Herkese iyi günler, iyi forumlar.

Bilgisayarın ekranı kasıyor ve ekran kartı 4 MB olarak gözüküyor.
Bunun için farklı Platform ID' ler ile dene.
Bu Id'leri girmek için Config.plist dosyasını Clover Configrator ile aç ve Graphics seçeneğinde ig-platform-id yazan yere aşağıdaki bağlantıdaki Platform-ID'leri gir. Dosyayı kaydet ve yeniden başlat.
Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı
Her boot etmeden önce options a girip intel inject'i devre dışı bırakıyorum.
Bunun için Config.plist dosyasını Clover Configrator ile aç ve Graphics seçeneğinde Inject Intel işaretle. Kaydet sistemi yeniden başlat.

Sorunları çözdüm. Bir tek wifi kaldı onu da tenda marka wifi kartı ile çözdüm. @montezuma teşekkürler. Bir de hdmı ile televizyona bağlandığımda ses laptoptan çıkıyor bunu nasıl çözebilirim. Ve ses Windowstaki kadar fazla çıkmıyor son seste. Bu iki sorunu nasıl çözebilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı