Çözüldü Mac OS X Yosemite IOBluetooth Bölümü Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hudays

Hectopat
Çözüm: IOBluetoothHCIController Takılma - Mac OS X

Bu konudaki olduğu gibi raw imajını usb 'ye yükleyip dediği tüm hazırlıkları + ayarları yapıp clover bootloader 'e girdim fakat sorun şu ki tüm bulabildiğim yöntemleri denememe rağmen bu sorundan kurtulamadım.

Verbose mod güvenli mod vesaire denedim. İşlemci gpu ile + r9 280 ile farklı farklı ayarlarda denedim. 3 günün sonunda tüm ayarları denedim (Her ayara 15 dk bekledim hepsini karıştırdım bir kenarda yazarak)

Tek denemediğim şu oldu onuda deneyemedim.

Alternatif olarak Single User Mode'da boot ederek Kext'leri başka bir klasöre de taşıyabilirsiniz (Clover'da boşluk tuşuna basarak seçebilirsiniz bu modu). Single User moduna girdikten sonra çalıştıracağınız komutlar:
Kod:
fsck -fy
mount -uw /

mkdir /kext_backup

cd /System/Library/Extensions

mv AppleIntelHD* AppleIntelSNB* AppleIntelFramebuffer* AMDRadeon* ATI* GeForce* NVDA* /kext_backup

rm ../Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcache

reboot

Yapamadım bunu.

Birde amd bulunan tüm kext 'leri sildim. Forumdada -s yazılıp komut sistemi gibi biryere girip birkaç komut yazıp olduğunu gördüm. Ama bende -s yazdığımda girdiğimde herşey aynısı oluyor. Hiçbirşey değişmiyor. Farklı farklı denedim herşeyi mavericks 'de denedim mesela.

Sistem:
G3258 (overclock yok bios ayarları sıfırlandı ve mac için ayarlar yeniden yapıldı)
asus h97 pro gamer

r9 280

USB 2.0 'da usb 3.0 bir flash bellek deniyorum. Sd kart denedim fakat yine aynı şey.

Bana en yardım edebilecek o olduğu için
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Fake cpu ıd girmeyi denedin mi arkadaşım ?

Hayır deneyeceğim işten geldiğimde. G3258 fake cpu id nereden bulabilirim ?

Birde yukarıda yanlış yazmışım.
Şu en üst konuda olan yosemite 10.10.5 'de kini yükledim.

Sorunu yine söyleyeyim.

Ekran kartı olduğu bölüm galiba. Yani İOBLUETOOTH yeri.

0x0306A0 bunu dene arkadaşım ben bunu giriyorum fake cpu id için, hayır binaris bölümün de fake cpu id yeri var sakın fake id ile karıştırma arkadaşım.

Tamam. Benim bildiğim her işlemcinin farklı oluyor ama neyse. Elektrikler yok zaten.

Benimkide g3258 tamam aynı işlemciler.

Edit: Dediğiniz yöntemle oldu sorunsuz. Ama yükleme ekranında hfs+ gerektiği için bir kaç ayar yapıyorum şuan.

Tamam ayarlarımı hallettim. Ntfs yanına bir hfs ayarladım. Şuan mac adlı bölüme mac yükleniyor. Yaklaşık 17 dakika kaldı yazıyor. Tek sorun kaldı. Ekran kartı bağlayınca görüntü yarıda gidiyor.

Onu da internet'e NVDİA WEB DRİVERS indir ve kur hacintosh'a bilgisayarı yeniden başlat muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Onu da internet'e NVDİA WEB DRİVERS indir ve kur hacintosh'a bilgisayarı yeniden başlat muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Benimki amd :kararsız: ama belki olur. Zaten ethernet şuan çalışmıyor. Onu halledeceğim. Bir sürü sorun var. Ama çözüm de var. Sayende mac yüklendi allah razı olsun sana. Bayramın mübarek olsun söyleyim birde.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı