Mac Os X Yüklenirken Yeniden Başlıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar rehberdeki her şeyi uyguladım. En son, denemek amacıyla yeniden başlattığımda, Apple simgesi gelip yarıya kadar doluyor, sonra PC restart atıyor. Sonra boot ekranı yeniden geliyor. Lütfen yardım.

Sistem kurulumunu yaptıktan sonra, sistemin kendi başına boot edilebilmesi için kurulum yaptığın HDD' ye bootloader, gerekli kextler. yamalar vs yükledin mi?

Sistem kurulumunu yaptıktan sonra, sistemin kendi başına boot edilebilmesi için kurulum yaptığın HDD' ye bootloader, gerekli kextler. yamalar vs yükledin mi?

Evet, hepsini yaptım. Bootloader vs. yaptım. Şimdi USB'yi takıp girdim. Bu sefer açıldı ama şifre istiyor. Şifremi belirlemiştim. Yazmaya çalışıyorum ama yazmıyor. Mause oynatırken yeşil şeyler geliyor.

USB ile açabiliyorsan demek ki HDD içine hatalı yada eksik kurulum yapmışsın. Klavye dil ayarları değişmiş olabilir. Sistemi tekrar USB ile başlat.

USB ile açabiliyorsan demek ki HDD içine hatalı yada eksik kurulum yapmışsın. Klavye dil ayarları değişmiş olabilir. Sistemi tekrar USB ile başlat.

Açabiliyorum ama yazı yazamıyorum. Klavye dil ayarıyla alakası yok bence. Çünkü ayarladıktan sonra yazı yazmıştım. Tuşlara basıyorum ama işlemiyor. Şu an o ekrandayım. Bluetooth Klavyye Ayarlamı diye bir sekme çıkıyor.

Ekran kesik kesik yeşil oluyor mause oynatınca.

Clover Boot menüde, kurulum yaptığın HDD seçili iken 'space' tuşuna bas. Açılan pencereden 'Boot OS X in Safe Mode' seç. Sistem açıldıktan sonra Sistem Ayarları-> Bluetooth-> Gelişmiş tıkla. Açılan pencereden Bluetooth asistanı devre dışı bırak ve sistemini normal olarak USB ile tekrar başlat.

Clover Boot menüde, kurulum yaptığın HDD seçili iken 'space' tuşuna bas. Açılan pencereden 'Boot OS X in Safe Mode' seç. Sistem açıldıktan sonra Sistem Ayarları-> Bluetooth-> Gelişmiş tıkla. Açılan pencereden Bluetooth asistanı devre dışı bırak ve sistemini normal olarak USB ile tekrar başlat.

Maalesef aynı sorun var. USB takılı değilken safe mode ile başlattım ama yazılar kayarken yine yeniden başlattı.:(

Bak az önce verdiğim direktifler sen USB ile denerken klavye/ mouse kullanamadığın içindi. İki mesaj yukarıda yazdım. HDD içine yaptığın EFI kurulum ve dosyalarda hata var ki sistem USB olmadan açmıyor. Bak bu linkteki rehberde Clover kurulum ve neleri taşıman gerektiği ayrıntılı yazıyor. Burayı takip et ve USB içinden gerekli dosyaları HDD / EFI içine kopyala. (KURULUM SONRASI SİSTEMİN USB OLMADAN BOOT EDİLEBİLMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER:) Burayı takip et:
https://www.technopat.net/sosyal/konu/beta-os-x-10-10-3-raw-ve-dmg-İmajı.185235/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı