MacBook 2012 A1278 için SSD önerisi

Boksor45

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim teknolojiden uzak biriyim. MacBook Pro 2012 1278 bilgisayarım var. 250 liraya kadar bütçem var ama MacBook'lar biraz değişik. Her şey uyumlu olmuyor. 120 GB'lar uyumlu mu? 240 GB yukarısı olmak zorunda mı? Bu modele uyumlu SSD'ler hangileridir? Bu fiyata Kingston HyperX Fury 3D 120 GB'yi beğendim. Uyumlu mudur acaba? Başka önerileriniz var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi söküp yerine 2.5" SATA SSD takabilirsiniz.

Model olarak:

Bu videodaki gibi yapabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
HyperX Fury 3D almayın. Kötü bir SSD. Daha iyi alternatifleri var. Bütçeniz biraz daha artabilirse bunu alabilirsiniz;
Yurt dışında MacBook'a çok takan gördüm bu SSD'yi. Onun dışında 120 GB ucuz ve kaliteli bir SSD istiyorsanız da;

Model olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
250 TL'ye kadar bütçesi varmış hocam. 870 EVO önermek saçmalık değil mi sizce 250 TL bütçeye?

Model olarak:

Çok pahalı ama ilginiz için teşekkür ederim

HyperX Fury 3D almayın. Kötü bir SSD. Daha iyi alternatifleri var. Bütçeniz biraz daha artabilirse bunu alabilirsiniz;
Yurt dışında MacBook'a çok takan gördüm bu SSD'yi. Onun dışında 120 GB ucuz ve kaliteli bir SSD istiyorsanız da;

250 TL'ye kadar bütçesi varmış hocam. 870 EVO önermek saçmalık değil mi sizce 250 TL bütçeye?
İlginiz için teşekkür ederim patriot macbook a1278 e uyumlumudur
Bütçeyi şaşırdım hocam uyarı için teşekkürler.

Barracuda 120 alabilirsiniz, ben bütçenizi yanlış anladım kusuruma bakmayın.
Önemli değil ilginiz bile yeterli barracudanın 120 gb ı peki uyumlu olurmu macbook a hep 240 gb ve üzeri takıntılar acaba 120 gb sorunlu çıkarıyor diye düşündüm patriot ve barracudanın 120 gb ı benim bilgisayarıma uyumlumu

Bütçeyi şaşırdım hocam uyarı için teşekkürler.
Sorun değil hocam. :D Ara sıra ben de dalıyorum öyle bütçeyi görmeden öneri yapıyorum. :) İnsanlık hali diyelim.
İlginiz için teşekkür ederim. Patriot uyumlu mudur?
Uyumlu olması lazım hocam. Sonuç olarak SATA portu kullanıyor cihazınız. SATA 3 bir SSD alsanız da eğer MacBook SATA 2 ise yine de çalışır SSD. Ama SATA 2 hızlarında çalışır yani 300 MB/s limitine takılı kalır. MacBook'ların SSD konusunda biraz seçici olduklarını duymuştum.

Sorun değil hocam. :D Ara sıra ben de dalıyorum öyle bütçeyi görmeden öneri yapıyorum. :) İnsanlık hali diyelim.

Uyumlu olması lazım hocam. Sonuç olarak SATA portu kullanıyor cihazınız. SATA 3 bir SSD alsanız da eğer MacBook SATA 2 ise yine de çalışır SSD. Ama SATA 2 hızlarında çalışır yani 300 MB/s limitine takılı kalır. MacBook'ların SSD konusunda biraz seçici olduklarını duymuştum.
Benim için önemli olan uyum hocam aldıktan sonra param çöp olmasın hız ikinci plan.

Benim için önemli olan uyum hocam. Aldıktan sonra param çöp olmasın. Hız ikinci plan.
Samsung SSD'ler ile genel olarak uyumlu hocam MacBook'lar. Diğer SSD'leri bilemiyorum işte. Technopat'ın videosunda daha eski MacBook'a gördüğünüz gibi Samsung SSD takıyorlar ve sorunsuz çalışıyor. Sanırım işi garantiye almak için Samsung SSD almak gerekiyor. :(

Samsung SSD'ler ile genel olarak uyumlu hocam MacBook'lar. Diğer SSD'leri bilemiyorum işte. Technopat'ın videosunda daha eski MacBook'a gördüğünüz gibi Samsung SSD takıyorlar ve sorunsuz çalışıyor. Sanırım işi garantiye almak için Samsung SSD almak gerekiyor. :(
Yapma böyle hocam ne güzel patriot diyodun 170 liraya bu işi bitirecektik :)

Geri
Yukarı