macbook A1181 13 Format atmak

Enormously

Decapat
Merhaba,
Bende de macbook A1181 13" core duo 2.0 GHZ, 2 GB RAM ve 500 GB HDD özelliğinde metal black model var. Sistem olarak içinde 10.4 yüklü ancak güncelleme almıyor. Fakat içindeki programlar işlevsiz. Youtubedan video bile izlenmiyor. App store yok. Bu serinin araştırdığım kadarıyla 2006 ya da 2008 olduğunu gördüm. Fonksiyonelliği olmayışı nedeniyle 10.7 DMG formatında Windows bir PC'den indirme yaptım. Dısk utılıty den gerekli ayarları yapmama rağmen aynı hataları aldım. Aynı şekilde başlangıçta USB seçildiğinde çıkmaz sokak işareti çıkıyor. Bunu bir türlü yenemedim. Bir çok sürümünü de denememe rağmen. Bu konuyla ilgili acil yardım bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
En baştan kurulum yaptığın halde örnek olarak video nasıl izeleyemiyorsun ? Donuyormu yada nasıl bir problem yaşıyorsun ?
Mac'e reset atıp alt tuşu ile sürücü seçeneğini açıyorum. Ardından Efi boot ile karşıma çıkan USB simgesine bastığımda park yapılmaz tabelasına benzer bir simge çıkıyor :) Sonra Mac kapanıyor zaten. Acaba cihazı biraz araştırdım da 2006 sanırım ve 2006 bir cihazın 10.7'yi kaldırması mümkün mü diye soruyorum kendime. Şimdi 10.6 OSX DMG indiriyorum. Bir de onu boot edip deneyeceğim. Bunlar da olmazsa DVD 'ye yazdıracağım. Çünkü bende 10.4 original CD var ve kurulumu ordan yaptım. Belki öyle oluyordur.

Şimdi 10.6 boot ettim ve yüklemeye aldı. Buradan şu çıkıyor, eğer Mac desteklemiyorsa açmıyor. Yani kendi yazılımı desteklemiyor ve sorun çıkıyor. Bunun anakart ve işlemci ile alakalı olmadı olası sanırım. Umarım kurulum temiz olur. Clean install yapmadı. Direkt install yaptı.
1546814487106-540399802.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an da 10.6.8 ile kullanıyorum. Ancak bu sürümde kaldı. 10.7 için min core 2 duo istiyor. Benim cpu ise core duo. Burası son durak sanırım. Ancak safari yetersiz ve hiç birşeyi desteklemiyor. Şimdi ben de win 7 yüklemeyi düşündüm ve boot camp ile denedim fakat driver indirirken hata alıyorum 'bu sürüm için geçerli yazalım yok' şeklinde. Benim için office programı olarak world ve pdf yeterli ancak bunu bile yapamıyorum. Bu nedenle Win gibi format deneyeceğim. Yani win İSO boot edip usb den deneyeceğim. Ya da 10.6. 8 için uygun office programını bulup orda çalışma yapacağım.
Ama bu apple tarafından yapılan bir haksızlık. 2008, donanımı kötü olan bir cihaz da high siera var ama 2006 ve iyi bir donanıma sahip cihaza Chrome ve Mozilla yükleyemiyorum. Bu nedenle yakın zamanda satıp high siera güncellemesi alan bir cihaz alacağım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı