Macbook A1181 Baştan Kurulum

191950

Kilopat
Elimde eski bir macbook var. Arkasındaki yazıda model olarak A1181 yazıyor. Amacım aynı Windows gibi USB'den boot edip sıfırdan kurulum yapabilmek daha önce hiç Mac kullanmadım ve kurulumunu bilmiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla terminalden sıfırlama vs. yapılıyor. Ama onlarda olmadı. CMD+R veya CMD+S hatta CMD+Options+R+P gibi komutlarda çalışmıyor. Arkadaşımdan aldım oda şifresini unutmuş. Baştan kurulum için yardımlarınızı bekliyorum. Dediğim gibi internette yazan komutlar çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten bir macOS imajı bul ve DMG halinde olan imajı Transmac yazılımı ile USB'ye yazdır. Ardından açılırken ALT tuşuna basılı tut. Başlangıç seçenekleri sunulacak. Ardından yazdırdığın USB'yi seçerek devam edebilirsin kuruluma.

Teşekkürler cevabın için her mac için bu şekilde mi?
Seçilen imajin uyumluluk vs. gibi sıkıntıları var mı?
Her imaj uyumlu olur mu?

İnternetten anladığım kadarıyla Lion kurulabiliyor bu sisteme. Araştırdım hiç bir yerde yok dmg dosyası. Apple da bulunan imajlarda ücretli. Imaj dosyalarını bulmama yardım edebilecek birisi var mı? Sistem özelliklerini göremiyorum direkt şifre ekranını açıyor. Tek bildiğim belirttiğim gibi A1181 model olduğu.

Eski dağıtımlar ücretli olduğu için link dağıtmamız yasadışı olur.

Sorunumu hallettim gibi birşey. Çalışan aynı model macbooktan superduper ile klon aldım. Şimdi şöyle birşey var yapmak istediğim macbooktaki harddiski harici olarak bilgisayara bağlayabilir miyim? Bağlayıp biçimlendirmeyi düşünüyorum bunlar tamamen düşüncem oluru olmazı bilmiyorum tam anlamıyla.

Sorunumu hallettim gibi birşey. Çalışan aynı model macbooktan superduper ile klon aldım. Şimdi şöyle birşey var yapmak istediğim macbooktaki harddiski harici olarak bilgisayara bağlayabilir miyim? Bağlayıp biçimlendirmeyi düşünüyorum bunlar tamamen düşüncem oluru olmazı bilmiyorum tam anlamıyla.
Ne kadar sağlıklı tartışılır.

Aklıma başka bir yöntem gelmiyor şuan için alt tuşuna basılı tutunca da şifre istiyor. Kaldım böyle ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı