Macbook Air 2020 bana göre mi?

tolgacansezer

Centipat
Arkadaşlar selam,

Daha önce açtığım konularda verdiğiniz tavsiyelerle ve kendi isteğim doğrultusunda Macbook Air 2020 almaya karar verdim ancak bir sorum var.

Macbook'un oyun bilgisayarı olmadığını biliyorum fakat oynadığım sadece bir oyun var. O da Football Manager 2020. Aşağıda zaten minimum sistem gereksinimlerini yazacağım. Artı olarak bu cihazda film izleme, Word gibi sıradan şeylere ekstra Ableton kullanmayı düşünüyorum. Ableton, bir müzik prodüksiyonu programı. Aranızda eğer bu program hakkında bilgi sahibi olanlar varsa ve bu program hakkında da yorum yaparsanız sevinirim. Yabancı forumlarda çok sorun doğurmadığını okumuştum.

Alacağım Macbook Air: 13 inç MacBook Air Satın Alın (soldaki model)

FM 2020 minimum sistem gereksinimleri:
  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim sistemi: 10.11.6, 10.12.6, 10.13.6, 10.14.6, 10.15 – 64-bit
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo – 1.8 GHz +
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT or AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 256MB VRAM
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan
  • İlave notlar: macOS 10.14 and later requires Metal 1; macOS 10.13 and earlier requires OpenGL 2.1
Ableton minimum sistem gereksinimleri:

• OS X 10.11.6 or later (see compatibility notes on macOS Mojave here)
  • Intel® Core™2 Duo processor. Intel® Core™ i5 processor or faster recommended.
  • 4 GB RAM (8 GB or more recommended)
NOT: Bütçem maksimum bu Macbook'a yetiyor arkadaşlar, biliyorum ki Macbook Pro bu ihtiyaçlarımı daha iyi karşılar fakat Macbook Air için değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Anladığım kadarıyla eğitim mağazasından satın alacaksınız. Eğer imkanınız varsa soldaki modeli seçtikten sonra işlemciyi i5 yapınız 752TL fark ediyor çünkü ne kadar 10. nesil olsa da günümüzde çift çekirdekli işlemciler artık ölü kabul ediliyor.

Depolama 128, içindeki i5 8.nesil çift çekirdek, magic keyboard yok, RAM DDR3 ve 2133MHz, UHD 617, daha ince detaylarda bir sürü dezavantaj sayabilirim. 2018 ve 2019 Macbook Air'lar tamamen rezalet. 2020 Model Air fiyatıyla ve diğer tüm geliştirmelerle daha cazip.

Anladığım kadarıyla eğitim mağazasından satın alacaksınız. Eğer imkanınız varsa soldaki modeli seçtikten sonra işlemciyi i5 yapınız 752TL fark ediyor çünkü ne kadar 10. nesil olsa da günümüzde çift çekirdekli işlemciler artık ölü kabul ediliyor.
Teşekkürler.

Bu model, ihtiyaçlarımı daha mı iyi karşılayacaktır? Teşekkür ediyorum bu arada.

Ben bir Macbook air kullanıcısı değilim. Öncelikle bunu belirteyim. İnternette izlediğim videolardan edindiğim bilgilerle yorumluyorum. Aynı zamanda müzik yapıyorum. Yani DAW ların hangi koşullarda verimli çalışabileceğini az çok biliyorum.
Açıkçası çalıştığınız projenin büyüklüğüne göre değişen bir konu performans. Temel düzeydeki çalışmalar için yeterli olabilir. Daha çok eğlenmek için zaman ayırdığınız bir şeyse evet sizi mutlu edebilir. Kişisel bir tercih olarak ben kesinlikle macbook air'i müzik prodüksiyonu için almazdım.

Ben bir MacBook Air kullanıcısı değilim. Öncelikle bunu belirteyim. İnternette izlediğim videolardan edindiğim bilgilerle yorumluyorum. Aynı zamanda müzik yapıyorum. Yani DAWların hangi koşullarda verimli çalışabileceğini az çok biliyorum.
Açıkçası çalıştığınız projenin büyüklüğüne göre değişen bir konu performans. Temel düzeydeki çalışmalar için yeterli olabilir. Daha çok eğlenmek için zaman ayırdığınız bir şeyse evet sizi mutlu edebilir. Kişisel bir tercih olarak ben kesinlikle MacBook Air'i müzik prodüksiyonu için almazdım.

Aslında çoğu DJ, MacBook kullanıyor fakat Pro tercih ediyorlar. Benim işim de profesyonel değil tabii, 4-5 dakikalık ve maksimum 10 kanallı çalışmalar. Sanırım sizin de yorumunuzla az çok karşılar gibi bunu.

Geri
Yukarı