MacBook Air Big Sur mu monterey mi?

Semih087

Decapat
Daha fazla  
MacBook'umu yeni aldım. İçinde Big Sur 11.2.2 sürümü ile geldi, pil süresi bakımından memnun değilim. Ayni şartlarda ayni modeli kullanan diğer kişilerde YouTube'da mesela 10 dk da bir sarji inerken. Bende 8 dk da yüzde 1 şarj içmekte, bu da Total'de vurduğumuz 13 saat video izleyebilirken ben diğer kullanıcılar 17 saat YouTube süresi alan var. Acaba neden kaynaklı bu durum güncellemeden olabilir mi? İki tane güncelleme var önümde, hangisini yapmaliyim?11.6.1 Big Sur var ve 12.01 monterey var hangi sürümü yüklerseniz pil sürem iyileşir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Montereyde pil durumu iyileşir mi bilmiyorum ama RAM kullanımı düşer, stabillik artacaktır. Benim önerim Monterey, şu an bende de Monterey kurulu.

MacBook'umu yeni aldım. İçinde Big Sur 11.2.2 sürümü ile geldi, pil süresi bakımından memnun değilim. Ayni şartlarda ayni modeli kullanan diğer kişilerde YouTube'da mesela 10 dk da bir sarji inerken. Bende 8 dk da yüzde 1 şarj içmekte, bu da Total'de vurduğumuz 13 saat video izleyebilirken ben diğer kullanıcılar 17 saat YouTube süresi alan var. Acaba neden kaynaklı bu durum güncellemeden olabilir mi? İki tane güncelleme var önümde, hangisini yapmaliyim?11.6.1 Big Sur var ve 12.01 monterey var hangi sürümü yüklerseniz pil sürem iyileşir?
Monterey sürümünü kullanmanızı pek önermem çünkü hala hatalar var. 11.2.2 sürümü biraz eski olduğu için Big Sur’un en güncel sürümüne geçmenizi öneririm. Eğer en güncel sürümde bile batarya çok iyi çalışmaz ise Monterey’e de bir şans verebilirsiniz aslında.

Son düzenleme:
Monterey sürümünü kullanmanızı pek önermem çünkü hala hatalar var. 11.2.2 sürümü biraz eski olduğu için Big Sur'un en güncel sürümüne geçmenizi öneririm. Eğer en güncel sürümde bile batarya çok iyi çalışmaz ise Monterey'e de bir şans verebilirsiniz aslında.

Peki sizce de bir sorun var mı 8 dk da yüzde 1 şarj iniyor YouTube'da video izlerken toplamda 13 saat izleme süresi var inceleme kanallarında test edenler 17 saat pil ömrü alıyor kullanıcı yorumlarina bakiyorum 10 dk da bir benim şarjım iniyor diyenler var 8 dk da 1 inmesinde sizce de bir tuhaflık var değil mi cihazi da yeni aldım pil kapasite 100 yani.
Montedeyim sürümünü kullanmanızı pek önermem çünkü hala hatalar var. 11.2.2 sürümü biraz eski olduğu için Big Sur'un en güncel sürümüne geçmenizi öneririm. Eğer en güncel sürümde bile batarya çok iyi çalışmaz ise Monterey'e de bir şans verebilirsiniz aslında.

Sizde mesela durumlar nasıl ekran parlaklığı yüzde 40 da klavye parlakligi kapali iken youtibe da video izlerken kac dk da %1 sarjiniz iniyor bir test edebilir misiniz sizde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı