MacBook Air için Monterey mi yoksa Big Sur mu?

İyi forumlar.

MacBook Air kullanıyorum 1 ay oldu alalı Big Sur kurulu, bugün yazılım güncelleme kısmına girdim monterey güncellemen(12.5GB) var diyor.
İlk defa macOS kullandığım için konulara yabancıyım, sizce Big Sur devam mı edeyim yoksa güncellemeyi yapayım mı? Farkları nedir hangisini önerirsiniz.
Bence şu an geçme. Depolama önemliyse hiç geçme.

Pil tercihlerinde iyileştirilmiş pil sarji acikmi sende koyu görünüm mu kullanıyorsun açık görünüm mu benim pil sürem senin kadar iyi değil bence daha fazla eksiliyor sorununun neden kaynaklandığını öğrenmeye çalışıyorum da.
Mavi koyu görünüm kullanıyorum, iyileştirilmiş pil açık mı kapalı mı akşam yazarım.

Hocam siz çok takılıyorsunuz, böyle ayrıntılar ile pil ömrünü uzatıyorsanız teknik sıkıntı vardır. Pilin ömrü % kaç?

Hocam cihazi yeni almışım hocam 2 hafta alıyor olalı nasıl kafaya takmıyayim eski cihaz olsa neyse pil kapasite 100 hocam bu arada Full parlaklik ile 3 saat video izledim dediniz %20sarjiniz eksilmiş ben 3 saat video izledim yüzde 40 parlaklik ile düşük parlaklikta izlememe rağmen %25sarjim eksildi sizin gibi Full parlaklikta izleseydim %30sarjim kesilirdi bu da ciddi bir durum değil mi hocam.

Hocam cihazi yeni almışım hocam 2 hafta alıyor olalı nasıl kafaya takmıyayim eski cihaz olsa neyse pil kapasite 100 hocam bu arada Full parlaklik ile 3 saat video izledim dediniz %20sarjiniz eksilmiş ben 3 saat video izledim yüzde 40 parlaklik ile düşük parlaklikta izlememe rağmen %25sarjim eksildi sizin gibi Full parlaklikta izleseydim %30sarjim kesilirdi bu da ciddi bir durum değil mi hocam.
Hocam direk Apple Teknik destek ile görüşme yapın isterseniz, direk çözüm üretim yapıyorlar en azından kontrol ederler belki arka planda bir şey açıktır.

Hocam direk Apple teknik destek ile görüşme yapın isterseniz, direk çözüm üretim yapıyorlar en azından kontrol ederler belki arka planda bir şey açıktır.

Yok hocam aradım beni yonlendirdiler bilgisayar açılırken comut+D tuşu ile test ekranı açıldı test yaptım onların söylemesiyle, ADP000 diye bir sonuç verdi yani hata bulunamadı hata çıkmadığı içinde normal diyorlar hocam mesela sadece sizde de değil diğer bütün kullanicilar da 17 saate yakın video izleme süreleri aliyorlar bu süre bende elimi bile kıpırdatmadan hiçbir şey açmadan 13 saat Max pil sürem var hani desekki sizde mesela 3 saate Full parlaklik ile %20azalmis bende %40parlaklik ile 3 saate %20 azalsa onu da takmayacagimda ortada ciddi bir fark var.

Geri
Yukarı