MacBook Air ile oyun oynamak ısındırır mı?

CaptainArda737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
MacBook Air M1 ile oyun oynamak fan olmadığı için ısındırıp cihaza zarar verir mi? Tabii ki oyun oynamak için almadım, oyun için Gaming PC'ye sahibim fakat merak ediyorum dışarı çıktığımda uçuş dersleri için kurgulanmış Simulator açarsam bir soru olur mu diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Air M1 baya iyi bir cihaz, ısınsa bile tehlikeli seviyelere geleceğini sanmam. Gelse bile Apple önlemini mutlaka almıştır.

İsmi ne simülasyonun? Çok az sistem istiyorsa gerek olduğunu sanmıyorum ama ortalama bir sistem gereksinimi varsa Pro'ya yönelin. Air oyun için hiç uygun değil.

Uçuş eğitimleri için orta seviye bir simülasyon oynayacağım, tabii ki de Microsoft Flight Simulator değil. Senaryolar üzerine kurulu olan simülasyon. Yorumlarınız için teşekkrürler deneyeceğim.

Ben Fortnite oynarken işlemci içindeki sensörden aldığım veriye göre 93 dereceye çıkıyordu ancak kasada bu kadar ısı olmuyordu ve bataryalar ise 40 dereceyi geçmiyordu yani ısınan alan bayağı küçüktü. Apple desteğe bu durumu sordum ve cihaz kendini koruyacaktır endişe etmeyin dediler. Aslında neredeyse bütün kullandığımız cihazlarda böyle bir koruma var. Sadece prize takılırken ve bataryan Full doluyken oynaman daha iyi olur çünkü hem batarya devreden çıkar ve gücü adaptörden alırsın hem de batarya ısınmaz ki bu batarya ömrü için önemlidir. Onun dışında başka bir şeyi düşünmene gerek yok.

Ben Steam'de Mac için uyumlu birkaç oyun indirdim fakat 80 dereceleri gördüğü gibi kapattım zarar verir diye klavyenin üst kısmındaki boşluğa el atılmıyordu. Ben de M1 kullanıcısıyım zararlı mıdır acaba.

Ben Steam'de Mac için uyumlu birkaç oyun indirdim fakat 80 dereceleri gördüğü gibi kapattım zarar verir diye klavyenin üst kısmındaki boşluğa el atılmıyordu. Ben de M1 kullanıcısıyım zararlı mıdır acaba.

Hiçbir şey olmaz.

Fotirnite oynarken işlemci içindeki sensörden 96 dereceyi alıyordum Apple desteğe sordum gerektiği yerde kendini soğutmak için işlemcinin frekansını düşürür dedi ve bunu her teknolojik cihaz kendini korumak için yapıyor termal değerlerini mühendisler hesaplıyor o konuda için rahat olsun ama batarya ve SSD sıcaklığı sevmez ki ben prize takılı şekilde oyun oynarken batarya 40 dereceyi geçmedi bu iyi bir şey zaten SSD ise anakarta uzak bir bölüme yerleştirilmiş yani sıkıntı yok.

Merhaba arkadaşlar.
MacBook Air M1 ile oyun oynamak fan olmadığı için ısındırıp cihaza zarar verir mi? Tabii ki oyun oynamak için almadım, oyun için Gaming PC'ye sahibim fakat merak ediyorum dışarı çıktığımda uçuş dersleri için kurgulanmış Simulator açarsam bir soru olur mu diye merak ediyorum.
Emin olun bayağı yüksek bir render işlemi yaptım ancak soğutma o kadar mükemmel ki intel gibi ısınmadı bile. Intel'de hep fan sesi sorunu yaşardım. En ufak işlemde bile. Ancak FujiFilm X-T4 çekim yaptığım 4k 60 FPS videoyu render alırken cihaz arka planda en ufak bir sorun bile yaşamadım :D

Geri
Yukarı