MacBook Air M1 alınır mı?

İkinci kez benzer konu açıyorum kusura bakmayın. 2024 yılında sizce MacBook Air M1 alınır mı? Aklım M2 Air'de ama inanılmaz fiyat farkı var ve bütçem yetersiz. Ne düşünüyorsunuz? Uzun seneler M1 günlük işler ve yazılım için yeterli mi?
Merhaba. Eğer macOS kullanmak istiyorsanız ve video kurgu veya oyun oynamak gibi amaçlarınız yoksa alınabilir bir cihaz. Uzun seneler götürecektir ama 8 ram yerine 16 ram tavsiye ederim.

Neye gore kime gore? Windows dedigin sistem yillardir 1 adim ileriye gidemedi halen mantik almayacak inanilmaz sacmaliklara sahip. Bilgisayar muhendisiyim M1 MacBook Pro ilk ciktiginda aldim ve dunya varmis diyorum yillardir.
Ben Bilgisayar Muhendisligi okuyorum ve birçok tanıdığım var sektorde çalışan. MacOS öven birine bile denk gelmedim.

IntelliJ yerine Eclipse kullanan surusuyle kisi var bu Eclipse iyi demek değil. Olaya objektif bakan kime sorulsa Windows olmadı Linux önerir diye dusunuyorum.

Sacma bir karsilastirma. Eclipse'i ya zorunluluktan kullanirsin ya da en bastan ona alismissindir degistirmeye usenirsin. Bedava satilan aletler degiller bunlar ve eger yazilim sektorunde en cok tercih edilen bilgisayarlardan birisiyse bir sebebi var demek ki. Zorunluluktan Mac kullancagin tek alan Apple ekosistemine uygulama uretiyor olmak. Bunun haricinde web veya Android icin urun gelistiren pek cok kisi Windows cihazda da bu gelistirmeyi yapabiliyor olmasina ragmen MacBook tercih ediyor mesela. Bana hitap etmiyor dersin anlarim ama kullanilabilecek en rezil sistem demenin hicbir mantikli yani yok. Bu kirmizi renk en berbat renk demek gibi bir sey.

Elime hiç MacBook değmedi yorumu. Kaynağında bağırttı "sektörde çalışan tanıdıklar" niye? Senin fikrin yok mu başkalarını baz alıyorsun?
Hocam kendim ogrenciyim bilmedigim seyleri bilenler vardır diye baskalarinin fikrini aliyorum dogal olarak. Gittigim universitedeki bilgisayarlar Mac olduğundan hem yazılım hemde günlük kullanımda uzun süre Mac kullandım. Hem kendi fikrim hemde işini bilenlerin fikrinin birlesimi soylediklerim. Ne bekliyorsunuz size ayrintili analiz mi yapayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı