MacBook Air M1 için 8 GB RAM yeterli olur mu?

ahmetayan

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar yakın zamanda MacBook Air M1 8 GB almayı planlıyorum. 8 GB RAM konusunda kararsız kaldım sizce yeterli olur mu? Yazılım tarafında kullanacağım ve bu süreçte iOS uygulama geliştirmekte de ilerlemeyi düşünüyorum sizin fikirleriniz nelerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın RAM'lerini ileride değiştiremeyeceğini düşününce alabildiğinin en iyisini almanı öneririm. Yoksa ileride yetmemeye başlayınca cihazını değiştirmek zorunda kalırsın.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Hayır şu an yetse bile uzun vadede çok sorun çıkarır.

Cihazın RAM'lerini ileride değiştiremeyeceğini düşününce alabildiğinin en iyisini almanı öneririm. Yoksa ileride yetmemeye başlayınca cihazını değiştirmek zorunda kalırsın.

Yetmesi imkansız. Android emulator açsan bile RAM'in biter. Uzun vadeyi geçtim kısa vadede bile yetmez.

Kıy paraya 16 al.

Yazilimda ne kadar buyuk isler yapacagina bagli. Kisa ve orta vadede yeterli olacaktir.

Alabiliyorsan 16 GB al alamıyorsan 8 GB bir makinede yapmak istediğin uygulamaya benzeyen bir X code demosu dene iş akışına bak. Bende 8 GB bellekli modeli var, orta düzey bir uygulama yaparken sıkıtnı çıkaracağını düşünmüyorum paran azsa şu an 8 GB model ile başlayıp daha sonra bu işlerden para kazanıp işlerini büyütünce makineni yükseltirsin.

Son düzenleme:
Zaten iOS programlamaya başlamak apayrı bir zorluk. Önce Android uygulamaları geliştirmeniz gelişiminiz ve geliriniz açısından daha iyi olacaktır. Play Store'a uygulama yüklemek App Store'a yüklemekten daha kolay ve F-Droid gibi alternatif mağazalara açık kaynaklı programlar çıkararak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Zaten iOS programlamaya başlamak apayrı bir zorluk. Önce Android uygulamaları geliştirmeniz gelişiminiz ve geliriniz açısından daha iyi olacaktır. Play Store'a uygulama yüklemek App Store'a yüklemekten daha kolay ve F-Droid gibi alternatif mağazalara açık kaynaklı programlar çıkararak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hacking with Swift veya benzer bir kurs ile duzenli calisarak 4-5 ay icerisinde bir sirkette ise girilebilir. Kisisel uygulama geliri veya Store'a uygulama yuklemek zorunlu degil. Sirketler icin gelistirdigin uygulamalari GitHub'a atman yeterli zaten. Herhangi bir programlaya baslamak ile ayni zorluga sahip hatta Swift epey akici bir dil.

Yeni konular

Geri
Yukarı