MacBook Air M1 ne kadar eder?

Semih087

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde MacBook Air M1 space gray, 8 GB RAM, 512 SSD, 8GPU 8CPU'lu modeli var, 10 Kasım 2023 tarihine kadar garantisi devam ediyor. Satmayı düşünüyorum da, piyasası ne kadar? Şunda acaba kaça satılır ve güvenilir olarak nerelere satabilirim? Bu tip bilgisayar alım satım tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el sitelerinde başkaları ne kadara koymuş, durumlarına da bakarak ortalama bir rakam kafanızda oluşabilir. Siz de sarı sitede alan ilana koyup satabilirsiniz.

Sıfırı 17500 derken 256 GB değil bu 512 SSD versiyonu.

Arama kısmına sistem bilgileri yazın çıkan pencerede güç sekmesinde yer alıyor bu bilgiler.
Ram olsa kabul ederim lakin hafıza çok daha kolay ve ucuza halledilebiliyor. Kendim de M1 mb air kullanıyorum. Ama kullanımı, pil ve garanti durumu göz önüne alınınca bence çok etmez. Tabii daha fazlaya koyup 1-2 ay kadar sonra satabilirsiniz ama o zaman gelen para alacağınız ürün için yeter mi hesaplamasını yapmak gerek.

Ben olsam direkt bu fiyat bandına (14-15) koyup satar hızlıca almak istediğim ürünü alırdım.

RAM olsa kabul ederim lakin hafıza çok daha kolay ve ucuza halledilebiliyor. Kendim de M1 MB Air kullanıyorum. Ama kullanımı, pil ve garanti durumu göz önüne alınınca bence çok etmez. Tabii daha fazlaya koyup 1-2 ay kadar sonra satabilirsiniz ama o zaman gelen para alacağınız ürün için yeter mi hesaplamasını yapmak gerek.

Ben olsam direkt bu fiyat bandına (14-15) koyup satar hızlıca almak istediğim ürünü alırdım.

RAM ile hafıza eklemesi aynı fiyat hocam aynı değerde fark ediyor Apple'in sitesinden bakabilirsiniz diğer sitelerde de 4 5 bin fiyat farkı oluyor, bir de bu M1 cihazlar da RAM ve hard disk eklentisi olmuyor diye biliyorum Intel işlemcilerde upgrade oluyor benim bildiğim.

RAM ile hafıza eklemesi aynı fiyat hocam aynı değerde fark ediyor Apple'in sitesinden bakabilirsiniz diğer sitelerde de 4 5 bin fiyat farkı oluyor, bir de bu M1 cihazlar da RAM ve hard disk eklentisi olmuyor diye biliyorum Intel işlemcilerde upgrade oluyor benim bildiğim.
Hocam aynı ücrette aynı performans mı? Çoğu kişi ikinci el üründe ram miktarına bakıyor, ben dahil. Yani 512 GB hafıza tercih edilmede 16 GB ram kadar etkin değil. Doğru sonradan yükseltme olmuyor ama type-c portuyla ssd takılıyor. Ben harici 1 TB ssd ile kullanıyorum bana maliyeti 2k olmuştu. Ve kendi hafızası kadar seri okuyup yazıyor. Ama RAM için böyle bir çözüm bulamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı