MacBook Air M1 vs MacBook Air M.2

eminolok

Centipat
Daha fazla  
PT Teknoloji'den alacağım M1 işlemcili olan 23K, M.2'li olan 32K sizce bu aradaki fiyat farkına değer mi? Hangisi alınır sizce?

MacBook Air 13.6 inc M2 8CPU 8GPU 8GB 256GB​

MacBook Air 13.3 inc M1 8CPU 7GPU 8GB 256GB​

Son düzenleme:
32 bin TL’lik M1 16 GB Ram ile gelen sanırım. Cihazı kullanım amacınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Ne için kullanacaksınız?

1 yıldır macbook kullanıyorum, bende yazılımcıyım, işlemci olarak m2 daha iyi ama burada kritik olan kısım ram miktarı, 8 gb kesinlikle mobil için yetmez.Kod yazacaksan en az 14 inç 16 gb ramlı model seçmelisin, air önermiyorum, şahsen ne kadar ısımasada ben proya çok kez fan açtırdım, ayretten eğitim hayatınızda windows lazım olacak onun içinde parallels desktop'a 2 bin tl kadar ücret ödeyeceksiniz.

Önerim= 2021 model 14 inç m1 pro 16gb ram'lı modeli almanız

256 GB idare eder mi beni yoksa 512 mi tercih etmeliyim aralarında 8K fark var.

RAM en az 16, depolama 512 işlemci m1- M.2 fark etmez, bir de 13 inç almayın bence, tabletten farkı yok.

1 yıldır macbook kullanıyorum, bende yazılımcıyım, işlemci olarak m2 daha iyi ama burada kritik olan kısım ram miktarı, 8 gb kesinlikle mobil için yetmez.Kod yazacaksan en az 14 inç 16 gb ramlı model seçmelisin, air önermiyorum, şahsen ne kadar ısımasada ben proya çok kez fan açtırdım, ayretten eğitim hayatınızda windows lazım olacak onun içinde parallels desktop'a 2 bin tl kadar ücret ödeyeceksiniz.

Önerim= 2021 model 14 inç m1 pro 16gb ram'lı modeli almanız
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca kullandığım masaüstü bilgisayarım var zaten. Mezun oluyorum zaten o yüzden ayrıca parallels desktop almayı düşünmüyorum. İlk defa Macbook kullanacağım. Pro cihazların fiyatları beni biraz aşıyor hocam. Dediğiniz özelliklerde Air alsam sorun yaşar mıyım ?

Fiyat olarak bu cihaz mantıklı. Kendimde aynı amaçlarda kullanıyorum.

Teşekkürler hocam

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca kullandığım masaüstü bilgisayarım var zaten. Mezun oluyorum zaten o yüzden ayrıca Parallels Desktop almayı düşünmüyorum. İlk defa MacBook kullanacağım. Pro cihazların fiyatları beni biraz aşıyor hocam. Dediğiniz özelliklerde Air alsam sorun yaşar mıyım?

Olur hocam alabilirsiniz, iyice araştırın bazen Amazon'da falan iyi fiyat oluyor denk getirirseniz 15 inçlik Air modeli çok güzel olur. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı