MacBook Air M1 vs MacBook Air M2

Dostum öncelikle merhaba
1 hafta boyunca MacBook Air M.2 kullandım ve deneyimleri aktarmak istiyorum

Cihazı gündelik işlerim için aldım ve 8 GB RAM seçeneğinin benim kullanımımda yeterli geldiğini gördüm. Hiçbir performans düşüşü yaşamadım

M.2 almanı tavsiye ederim

Renk olarak gece yarısı mavisi almıştım. Kesinlikle önermiyorum. Peki neden?
1)aşırı parmak izi bırakıyor
2)Kolay çizilebiliyor
Bu nedenlerden ötürü cihazı iade edip gümüş renginden sipariş verdim

Özetle 8 GB RAM standart bir kullanıcı için yetecektir. Ama ben belki gelecekte yazılım vs yaparım diyorsan 16 GB RAM seçeneği ile satın almanı tavsiye ederim

Dostum öncelikle merhaba
1 hafta boyunca MacBook Air M.2 kullandım ve deneyimleri aktarmak istiyorum

Cihazı gündelik işlerim için aldım ve 8 GB RAM seçeneğinin benim kullanımımda yeterli geldiğini gördüm. Hiçbir performans düşüşü yaşamadım

M.2 almanı tavsiye ederim

Renk olarak gece yarısı mavisi almıştım. Kesinlikle önermiyorum. Peki neden?
1)aşırı parmak izi bırakıyor
2)Kolay çizilebiliyor
Bu nedenlerden ötürü cihazı iade edip gümüş renginden sipariş verdim

Özetle 8 GB RAM standart bir kullanıcı için yetecektir. Ama ben belki gelecekte yazılım vs yaparım diyorsan 16 GB RAM seçeneği ile satın almanı tavsiye ederim
Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim alırken dikkat edeceğim. :)

M2 16 olanı tercih ederdim. M serisi Apple işlemcilerde ekran kartı ve ram ortak bellek havuzunu kullanıyorlar daha sonra bunu yükseltme şansın yok keza depolama alanıda bu şekilde sonradan güncellenemiyor. Eğer gündelik kullanım yapacaksanız 8 GB işinizi görür ama bu kadar para veriyorken bir miktar daha ek yapıp 16 olanı almak çok daha geleceğe dönük bir haraket olur.

M2 16 olanı tercih ederdim. M serisi Apple işlemcilerde ekran kartı ve ram ortak bellek havuzunu kullanıyorlar daha sonra bunu yükseltme şansın yok keza depolama alanıda bu şekilde sonradan güncellenemiyor. Eğer gündelik kullanım yapacaksanız 8 GB işinizi görür ama bu kadar para veriyorken bir miktar daha ek yapıp 16 olanı almak çok daha geleceğe dönük bir haraket olur.
Ben de sizinle aynı fikirdeyim ama malum fiyatlar biraz can yakıyor. İnsan bu kadar para verip almışken de iyisini almak istiyor.

Merhaba aldınız mı? Aldıysanız deneyimlerinizi aktarır mısınız?
Merhabalar. M2 8GB ram olan versiyonunu satın aldık. Ekranı özellikle çok hoşumuza gitti kaliteli bir ekranı var. Bilgisayar ince ve hafif bu açıdan güzel. Biz gece yarısı rengini tercih ettik söyledikleri gibi biraz fazla parmak izi tutuyor. 13.6 inc bir bilgisayar fakat bilgisayar çantası ararken boyutundan ötürü sorun yaşadık piyasa da 13.6 inc bilgisayar çantası bulunmuyor. Ses sistemi fazlasıyla yeterli. Alıcaksanız öneririm. Herhangi bir soru sormak isterseniz etiketlemeniz yeterli.

Merhaba. M.2 8 GB RAM olan versiyonunu satın aldık. Ekranı özellikle çok hoşumuza gitti kaliteli bir ekranı var. Bilgisayar ince ve hafif bu açıdan güzel. Biz gece yarısı rengini tercih ettik söyledikleri gibi biraz fazla parmak izi tutuyor. 13.6 inc bir bilgisayar fakat bilgisayar çantası ararken boyutundan ötürü sorun yaşadık piyasa da 13.6 inc bilgisayar çantası bulunmuyor. Ses sistemi fazlasıyla yeterli. Alacaksanız öneririm. Herhangi bir soru sormak isterseniz etiketlemeniz yeterli.

@pudings Cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Şu anlık merak ettiğim 3 şey var. İlk olarak fan olmadığı için ısınma konusunu merak ediyorum. İnternette bazı kişiler ısınıyor diyor, bazıları ise gayet yeterli ısınma olmuyor diyor bu durum biraz kafa karışıklığına neden oldu sizde durumlar nasıl? Diğer sorum ise 13.6 inc kullanım açısından yeterli mi? Benim şu ana kadar tek laptopum oldu ve bu laptop 15.6 inc alışamamaktan korkuyorum. Son olarak da SSD'nin okuma hızının düştüğü söyleniyor, bu durumla alaklı herhangi bir gözleminiz oldu mu? Biraz uzun yazdım kusura bakmayın, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yapacağınız işler için M2'ye para vermek gereksiz olur M1 işlemcili model gayet yeterli hatta yerinizde olsam 8 GB RAM'li ve M2 işlemcili modeli almak yerine 16 GB RAM'li M1 işlemcili modeli alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı