MacBook Air M1 vs Matebook 14

Bütçe
9000

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Uzun bir süredir kullandığım 8 yıllık laptopumun bana yetersiz geldiğini fark ettim ve yeni bir laptop aramaya başladım. Oyun oynamayacağım için işlemcisi güçlü modellere yöneldim ve bu iki model arasında kaldım. İkisinin de artı ve eksileri var:

Macbook Air M1: 8.999 TL
Matebook 14: 8.699 TL

Başta dediğim gibi oyun oynamıyorum. Daha çok kod yazıyorum, internette geziniyorum; uzun vadede ise 3D modelleme, video montajlama, iOS ve Android için uygulama geliştirme gibi alanlarda kullanacağım. Şarj ömrü benim için gerçekten önemli. Şu anki laptopumda priz olmadan laptopu açamıyorum. Bu benim için gerçekten zor ve vakit kaybettirici bir şey. Hem uzun ömürlü olsun hem de isteklerimi karşılasın istiyorum. Sizce hangi modelde yoğunlaşmalıyım? Matebook'un 16 GB RAM + 512 GB SSD'si mi yoksa MacBook'un M1 çipi ve şarj süresi mi?

Şahsen Windows kullanırdım ancak Air uzun ömür ve kullanım bakımından çoktan kendini kanıtlamış bir makine şirketimizde onu kullanan çok kişi var. İkiside üzmez gibi.

Android geliştirecekseniz en az 16 GB RAM'e sahip olmanız gerekiyor. Daha doğrusu emulator kullanacaksanız en azından 16 GB RAM şart artık. Şu an MacBook zar zor swap ile idare etse de 2 yıl içinde Android uygulaması geliştirmek için çok yetersiz kalacak. 16 GB RAM'li bir model almanızı öneririm, Matebook gayet uygun.

Android geliştirecekseniz en az 16 GB RAM'e sahip olmanız gerekiyor. Daha doğrusu emulator kullanacaksanız en azından 16 GB RAM şart artık. Şu an MacBook zar zor swap ile idare etse de 2 yıl içinde Android uygulaması geliştirmek için çok yetersiz kalacak. 16 GB RAM'li bir model almanızı öneririm, Matebook gayet uygun.
Hocam fakat ios uygulaması geliştiremez değil mi?

Hepinize mesajlarınız için teşekkür ederim. @Revivmeooi hocam eğer Android Studio swap olarak sıkıntı çıkaracak olursa işleri masaüstü bilgisayarımdan halletmeye çalışırım. Çok sıkıntı değil. Uzun vadede sıkıntı çıkarmaması ve teknik desteğin iyi olması benim için bir tık daha önemli. Malzeme kalitesi ve teknik destek olarak hangisini önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı