MacBook Air M2 256 GB mühendislik için alınır mı?

Siz hafif taşıması kolay ve pil ömrü yüksek bir model istiyorsunuz sanırım ancak Victus da istemediğinizi söylediniz o yüzden geriye sadece ikinci el Intel MacBook kalıyor. Oyuncu laptopları çok kalın ve ağır olur soğutmak için ancak üstte atılan Victus gayet ince ve şık.

Attığınız TUF güzel ancak 4070 ve Ryzen 9 gerektirecek işlem yapar mısınız hiç sanmam. Boşu boşuna 44 bin TL vermeye gerek yok derim.

Aynen öyle ömürlük kullanmak için alınabilir sonuç olarak her sene fiyatları artıyor 5 sene sonra yapacağı şeyi 4060 yapamayabilir yükseltmek zorunda kalır ama 4070 belki yapabilir. Bütçesi varsa alabilir.

Pro da görmez ki ayni sebepten.
Hocam ekran kartı olmayan bir laptop sizi zorlar.
Bunlar yanlış bilgi. Ekran kartı deyince akla ne geliyor bilmiyorum ancak işlemci içindeki ile dışındakinin hiçbir farkı yok. Mac’in tatmin edici bir grafik birimi var.

Evet, Mac iş görmez zira uygulama desteği EEM için uygun değil. Parallels bile kurtarmıyor bazılarını. Bunun donanım ile alakası yok platform kurtarmıyor. Cevap doğru, gidiş yolu yanlış.

Dediğin gibi MacBook'un pil ve ağırlık avantajı hariç pek iyi yanı yok.
Bugün 12700H - 3060 ikilisi 240Watt adaptör ile geliyor. M2 Pro Furmark’ta masaüstü RTX 3050’den biraz güçlü, mobil RTX 3060’tan biraz güçsüz. M2 Pro’nun 12-19 konfigürasyonu için TDP’si 34 Watt. Kombine testte 50’li değerler görüyoruz. Bir avantaj daha.

Bunlar yanlış bilgi. Ekran kartı deyince akla ne geliyor bilmiyorum ancak işlemci içindeki ile dışındakinin hiçbir farkı yok. Mac'in tatmin edici bir grafik birimi var.

Evet, Mac iş görmez zira uygulama desteği eem için uygun değil. Parallels bile kurtarmıyor bazılarını. Bunun donanım ile alakası yok platform kurtarmıyor. Cevap doğru, gidiş yolu yanlış.

Bugün 12700H - 3060 ikilisi 240watt adaptör ile geliyor. M.2 Pro FurMark'ta masaüstü RTX 3050'den biraz güçlü, mobil RTX 3060'tan biraz güçsüz. M.2 Pro'nun 12-19 konfigürasyonu için TDP'si 34 watt. Kombine testte 50'li değerler görüyoruz. Bir avantaj daha.

Ek avantaj sayılmaz çünkü zaten pil avantajından zaten bahsetmiştim.
Mobil 3060 10 tflop M2 Pro (19 çekirdek) 6.8 tflop olarak belirtilmiş. Fiyat farkı fazla önemli değil lakin M2 Pro SoC'a sahip MacBook Pro'nun fiyatı 3060 ve hatta 4070'li laptoplardan bile daha pahalı.

Bunlar yanlış bilgi. Ekran kartı deyince akla ne geliyor bilmiyorum ancak işlemci içindeki ile dışındakinin hiçbir farkı yok. Mac’in tatmin edici bir grafik birimi var.

Evet, Mac iş görmez zira uygulama desteği EEM için uygun değil. Parallels bile kurtarmıyor bazılarını. Bunun donanım ile alakası yok platform kurtarmıyor. Cevap doğru, gidiş yolu yanlış.

Bugün 12700H - 3060 ikilisi 240Watt adaptör ile geliyor. M2 Pro Furmark’ta masaüstü RTX 3050’den biraz güçlü, mobil RTX 3060’tan biraz güçsüz. M2 Pro’nun 12-19 konfigürasyonu için TDP’si 34 Watt. Kombine testte 50’li değerler görüyoruz. Bir avantaj daha.
Peki ne yapmalıyım? Dedikleri gibi bir Gaming Laptop mu almalıyım yoksa başka bir öneriniz var mı? Daha çok hafif ve pil süresinin fazla gitmesini istiyorum.(Max. bütçem 40 bin civarı)

Peki ne yapmalıyım? Dedikleri gibi bir Gaming Laptop mu almalıyım yoksa başka bir öneriniz var mı? Daha çok hafif ve pil süresinin fazla gitmesini istiyorum.(Max. bütçem 40 bin civarı)
Yani en olmadı artık bir Gaming Laptop alacağım eğer notebooklarda benim işimi görecek bir ürün yoksa tabii. Ben bu laptopu almıştım fakat iade ettim yani yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu laptop da işimi görmezdi gibi duruyor

Son düzenleme:
Ek avantaj sayılmaz çünkü zaten pil avantajından zaten bahsetmiştim.
Mobil 3060 10 tflop M2 Pro (19 çekirdek) 6.8 tflop olarak belirtilmiş. Fiyat farkı fazla önemli değil lakin M2 Pro SoC'a sahip MacBook Pro'nun fiyatı 3060 ve hatta 4070'li laptoplardan bile daha pahalı.
Pil tam olarak verimlilik kısmını kapsamıyor bence. FPS / Per Watt sıralaması yüksek M serisinin.

Fiyat Mac tarafında yüksek. Bu, Stabil, verimli ve kompakt bir mobil sistem için sahibinin ne kadar vermeye hazır olduğu ile alakalı bir durum. Öte yandan MacBook, MSI - ROG - Alienware gibi markaların yanında şimdiye kadar kullandığım malzeme ve termal ilerim kalitesi en yüksek olan modeldi.

Yani en olmadı artık bir Gaming Laptop alacağım eğer notebooklarda benim işimi görecek bir ürün yoksa tabii. Ben bu laptopu almıştım fakat iade ettim yani yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu laptop da işimi görmezdi gibi duruyor
Sizin gönül Mac’ten yana gibi duruyor ancak EEM öğrencileri için Mac iyi bir alternatif değil.

Pil tam olarak verimlilik kısmını kapsamıyor bence. FPS / Per Watt sıralaması yüksek M serisinin.

Fiyat Mac tarafında yüksek. Bu, Stabil, verimli ve kompakt bir mobil sistem için sahibinin ne kadar vermeye hazır olduğu ile alakalı bir durum. Öte yandan MacBook, MSI - ROG - Alienware gibi markaların yanında şimdiye kadar kullandığım malzeme ve termal ilerim kalitesi en yüksek olan modeldi.

Sizin gönül Mac’ten yana gibi duruyor ancak EEM öğrencileri için Mac iyi bir alternatif değil.
Peki verdiğim linkteki laptop sizce nasıl? Yani Intel iris grafik kartı ve i9 13900h işimi görmez mi?

Eğer bu da olmazsa yapacak bir şey yok diyip Gaming laptoplara yöneleceğim

Pil tam olarak verimlilik kısmını kapsamıyor bence. FPS / per watt sıralaması yüksek m serisinin.

Fiyat Mac tarafında yüksek. Bu, stabil, verimli ve kompakt bir mobil sistem için sahibinin ne kadar vermeye hazır olduğu ile alakalı bir durum. Öte yandan MacBook, MSI - ROG - Alienware gibi markaların yanında şimdiye kadar kullandığım malzeme ve termal ilerim kalitesi en yüksek olan modeldi.

Sizin gönül Mac'ten yana gibi duruyor ancak eem öğrencileri için Mac iyi bir alternatif değil.

Pil derken w/p olarak bahsetmedim son kullanıcının anlayacağı biçimden söyledim demek istediğinizi biliyorum. M2 Pro parasına R9 ve 4070 alınabiliyorken sırf 1kg daha hafif ve 3-5 saat fazla ekran süresi alacak diye M2 Pro almak "benim için" saçmalık. Sonuç olarak M2 Pro ile 5 dakikada yaptığı işlemi 4070 3 dakikada yapacak zaman nakittir.

Son düzenleme:
Pil derken w/p olarak bahsetmedim son kullanıcının anlayacağı biçimden söyledim demek istediğinizi biliyorum. M2 Pro parasına R9 ve 4070 alınabiliyorken sırf 1kg daha hafif ve 3-5 saat fazla ekran süresi alacak diye M2 Pro almak "benim için" saçmalık. Sonuç olarak M2 Pro ile 5 dakikada yaptığı işlemi 4070 3 dakikada yapacak zaman nakittir.
Hocam şu aşağıda attığım laptopta mı Orta ve Üst seviye çalışmalarda işimi görmez gerçi 4070 li olan 2.2 kilo bu aşağıda attığım ise 1.99 kilo bir fark yok taşınabilirlik konusunda ama yine de merak ediyorum

Hocam şu aşağıda attığım laptopta mı orta ve üst seviye çalışmalarda işimi görmez gerçi 4070'li olan 2.2 kilo bu aşağıda attığım ise 1.99 kilo bir fark yok taşınabilirlik konusunda ama yine de merak ediyorum.

Dahili GPU orta işlerini bile görmeyebilir paran varsa ve uzun süreler kullanmak istiyorsan bence 4070'li TUF olanı al. Batarya seni üzmez gibi kapasitesi yüksek ve yarım saatte yarısı doluyor fakat üzerse güç tasarrufuna alıp kullanabilirsin o hali bile M2 MacBook Air'den daha performanslıdır.

Hocam şu aşağıda attığım laptopta mı orta ve üst seviye çalışmalarda işimi görmez gerçi 4070'li olan 2.2 kilo bu aşağıda attığım ise 1.99 kilo bir fark yok taşınabilirlik konusunda ama yine de merak ediyorum.

O kadar ağırlık farkı bence sıkıntı olmaz o zaman 4070 alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı