MacBook Air mı MacBook Pro mu?

Murathannn

Kilopat
Daha fazla  
Bu sene bilgisayar mühendisliğine başlayacağım için bir tane MacBook almaya karar verdim M1 çipli 16 GB RAM yapacağım hangisini alırsam ama sırf fan için Pro'ya 3 bin TL fark vermeye değer mi? Pro alsam kaç sene götürür Air alsam kaç sene aradaki farka değer mi veya performans açısından.

MacBook Pro 16gb M1 al.
Paneli daha iyi. Hoparlörü daha iyi. Soğutma sistemi daha iyi.
Ayrıca 5 yıl kullanırsın. M1 çok ısınmıyor zaten.

Yani ne için kullanacağınıza da bağlı. Edit işleriyle uğraşıyorsanız Pro'daki Touchbar işinize yarayacaktır. Eğer çok profesyonel değilseniz Air da gayet yeterli.

@Oğuzhan T siz ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca 5 yıl kullanırsın.

5 yıldan çok daha fazla gider. Abim Mac Air (2014) kullanıyordu. Şu an hala taş gibi. İşlemcisi daha iyi ondan daha uzun süre götürecektir.

MacBook Pro 16gb M1 al.
Paneli daha iyi. Hoparlörü daha iyi. Soğutma sistemi daha iyi.
Ayrıca 5 yıl kullanırsın. M1 çok ısınmıyor zaten.

10 yıllık i3 işlemcili laptopumda hâlâ Windows 10 Pro kullanılabiliyor. 10 yılı çıkartır Apple.

Bu sene bilgisayar mühendisliğine başlayacağım için bir tane MacBook almaya karar verdim M1 çipli 16 GB RAM yapacağım hangisini alırsam ama sırf fan için Pro'ya 3 bin TL fark vermeye değer mi? Pro alsam kaç sene götürür Air alsam kaç sene aradaki farka değer mi veya performans açısından.

Bence Air yeterli.

Şimdi performans olarak ikisi de aynı 16gb ram + 8 çekirdekli gpu kombinasyonuyla. Çok uzun süre fazla yüklerde tutacaksanız bilgisayarı pro modeli fanlı olduğu için daha iyi bir seçenek olacaktır. M1 zaten ısınan bir çip değil. Uzun süreler ikisi de götürecektir sizi. Ama air'in 7 çekirdek olan modelini almayın. 16GB Ram yapmayı da unutmayın
Kendim 2015 air kullanıyorum. Hala taş gibi bir cihaz. Günlük ofis işlerini ve basit editleri çok rahat yapıyor. 9 saat pil sürem var hala.

Geri
Yukarı