MacBook Air mi MacBook Pro mu?

aykut korkmaz

Femtopat
Yer
Omurtag-Çorlu
Daha fazla  
Meslek
JavaScript Developer
Yakında MacBook almaya karar veremedim. Artık Windows'dan bıktım. Sürekli problem çıkarıyor. İşlerimi yapmaya mı odaklanayım yoksa problemlerle mi uğraşayım!
Bu konuda sizlere danışmak istedim. Üniversite ve sonrasında kullanabileceğim bir MacBook modeli arayışındayım. (Şu an Lise 3'üm.) JavaScript geliştirici olarak sürekli uygulama geliştiriyor veya yazıyorum.

8 GB ve 16 GB RAM seçeneği arasında kaldım. Depolama sıkıntı değil, genellikle bulut depolama kullanıyorum. Şu an yeni Apple Silicon işlemcili MacBook modellerini bekliyorum. Tek sıkıntım MacBook Air mi alayım yoksa MacBook Pro mu? Programlamak için sanırım MacBook Pro ideal.

Dipnot: Windows tavsiyesi kesinlikle istemiyorum.

MackBook Pro kesinlikle çok daha donanımlı bir cihazdır. Yerinizde olsam MacBook Pro alırım ayrıca Silicon işlemcili MacBook Pro alırsanız çok daha uzun vadeli olur.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Zaten Siliconlu almayı planlıyordum ama bir sormak istedim.

MacBook Pro al ama ben en son Pro'yu Visual Studio'da yakıyordum adeta. Ondan sonra zaten sattım. Sonradan fan ayarı diye bir mevzunun varlığını öğrendim.

Merhaba. Tamamen sizin nasıl kullanacağınıza ve bütçenize bağlı. Bütçe sorun değil ise tabii ki 16 GB RAM olan Pro modelleri tercih edin. Ağır işler yapmayacaksanız Air de işinizi görecektir. Şuanki Pro ve Air modeller arasındaki işlemci farkını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Pro modellerdeki 10. nesil i5 işlemci ile Air modellerdeki 10. nesil i5 performans bakımından farklı. Air modellerde Intel'in Y serisi daha az performans veren işlemcileri kullanılıyor.

Merhaba. Tamamen sizin nasıl kullanacağınıza ve bütçenize bağlı. Bütçe sorun değil ise tabii ki 16 GB RAM olan Pro modelleri tercih edin. Ağır işler yapmayacaksanız Air de işinizi görecektir. Şuanki Pro ve Air modeller arasındaki işlemci farkını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Pro modellerdeki 10. nesil i5 işlemci ile Air modellerdeki 10. nesil i5 performans bakımından farklı. Air modellerde Intel'in Y serisi daha az performans veren işlemcileri kullanılıyor.
Teşekkürler tavsiyeniz için fakat ben Apple Silicon işlemcili macBook modellerini beklemeye karar kıldım. Fiyatların biraz inmesini bekliyorum, kendi işlemcilerini üreteceklerinden dolayı.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
MacBook Pro al ama ben en son Pro'yu Visual Studio'da yakıyordum adeta. Ondan sonra zaten sattım. Sonradan fan ayarı diye bir mevzunun varlığını öğrendim.
Büyük ihtimal bende VS Studio kullanacağım Otomasyon bölümünde fakat ben biliyordum macBooklarda fan ayarının yapıldığını. Teşekkürler tavsiyeniz için.

Geri
Yukarı