MacBook Air sıcaklık değerleri

ryutoshiaki

Hectopat
Daha fazla  
2015 MacBook Air (4 GB RAM, Big Sur yüklü) cihazımda Web'de gezinirken, Spotify açık şekilde, Chrome ve WhatsApp kullanımı esnasında GPU ve CPU sıcaklığım 54-66 derece arasında oluyor. Bu değerler normal mi? Fannywidget üzerinden ölçüyorum bu arada.

2015 MacBook Air (4 GB RAM, Big Sur yüklü) cihazımda Web'de gezinirken, Spotify açık şekilde, Chrome ve WhatsApp kullanımı esnasında GPU ve CPU sıcaklığım 54-66 derece arasında oluyor. Bu değerler normal mi? Fannywidget üzerinden ölçüyorum bu arada.

Normal gibi ben de M1 Pro 16 GB 1TB kullanıyorum macOS Sonoma yüklü arka plan da IntelliJ IDEA, MySQL Workbench, Postman, Discord, Safari aktif çalışırken 50-55 derecesinde geziyor Fanny widget üzerinde.

Apple fan hareketlerini kısıtlı tutuyor hatta yeni M işlemcili Air modellerinde sadece pasif soğutma var, fan bile yok. Fanlı makineler de genelde sıcak çalışıyor yük altında belli biryerde tam performansta çalışıyor. Genelde bu şikayet edilen bir konu. Tuna belly - fan control yazılımı çok tercih ediliyor bu yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı