MacBook Air sistem yükseltme önerisi

rickrollin

Hectopat
Yer
Asgard
Daha fazla  
Merhaba, ekteki özelliklere sahip bir MacBook Air'ım var. RAM'i 8'e, depolamayı da (60GB); böyle 128 GB yapsam CS, Valorant, LoL gibi oyunları rahat oynayabilir miyim?Çok beklentim yok. Düşük grafiklerde donup durmadan oynatsın yeter.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-05-20 22.55.29.png
    Ekran Resmi 2021-05-20 22.55.29.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun depolama tabanlı olmadığı için SSD'yi yükseltmek oyunlardaki performansınızı değiştirmez.

İşlemcisi hem eski hem de zamanı için bile düşük güç tüketimine sahip orta performanslı bir işlemci. Ayrıca ayrık GPU yok. Var olan tek grafik birimi işlemcinin içerisinden gelen HD graphics türevi bir GPU.

Sorun depolama tabanlı olmadığı için SSD'yi yükseltmek oyunlardaki performansınızı değiştirmez.

İşlemcisi hem eski hem de zamanı için bile düşük güç tüketimine sahip orta performanslı bir işlemci. Ayrıca ayrık GPU yok. Var olan tek grafik birimi işlemcinin içerisinden gelen HD graphics türevi bir GPU.
Depolamayı yükseltme sebebim yetmemesi 64GB telefonlara zor yetiyorken 60GB bilgisayar için çok az geliyor.Hiçbir şey yüklenmiyor.

HD4000 ile bu haliyle LoL'de 30-40 FPS, CS'de 20-30 FPS alırsınız, RAM ve depolamayı yükseltmenin oyun performansını etkileyeceğini düşünmüyorum. Valorant ise macOS ile uyumlu değil, Windows kullanmalısınız.

Depolamayı yükseltme sebebim yetmemesi 64 GB telefonlara zor yetiyorken 60GB bilgisayar için çok az geliyor. Hiçbir şey yüklenmiyor.

Bende 256 GB modeli var. Emin ol 256 GB bile yetmiyor. Benim artırma imkanım olsa 1TB düşünmeden yaparım. Sen oyun oynamak istiyorsan ikinci el toplama bilgisayar veya ikinci el laptop bakabilirsin. Orta sınıf bir bilgisayar işini görür bu tür oyunlar için.

Geri
Yukarı