MacBook Air yere düştü

ethos

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün MacBook Air 2020 retina ekranlı modelim kapağı kapalıyken yaklaşık bir metre yükseklikten ekranın üstüne düştü. Ekranda bir büyük kırık gözükmüyor ve laptop şu an normal çalışıyor. Fakat kapağı açtığım zaman touchpade düşmüş ufak bir cam parçası buldum. Ekranın bazı kısımlarında nokta nokta baloncuk gibi şeyler var. Şu an Mac'i kullanmam bir sıkıntı yaratır mı? Sizce ekran değişimi gerekli midir?

Merhabalar, bugün MacBook Air 2020 retina ekranlı modelim kapağı kapalıyken yaklaşık bir metre yükseklikten ekranın üstüne düştü. Ekranda bir büyük kırık gözükmüyor ve laptop şu an normal çalışıyor. Fakat kapağı açtığım zaman touchpade düşmüş ufak bir cam parçası buldum. Ekranın bazı kısımlarında nokta nokta baloncuk gibi şeyler var. Şu an Mac'i kullanmam bir sıkıntı yaratır mı? Sizce ekran değişimi gerekli midir?

Sanırım hasar almış. Servise göndermeniz gerekmektedir.

Ürünün fotoğrafını ekler misiniz? Böyle kimse sağlıklı bir yorum yapamaz. Ekran kırıkken cihazı kullanmanız cihaza harici bir zarar vermez. Kapağı kapatırken klavyeye ve touchpad e cam parçalarının zarar vermeyeceğine emin olun yeter.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ufak bir cam parçası ilk düştüğünde çıktı. Ekranı bezle sildim şu an herhangi bir düşebilecek cam parçası yok. Ufak noktalarda fotoğraftaki gibidir. Ekran açıkken bir sorun yok şu an.
WhatsApp Image 2021-06-16 at 21.20.02.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-16 at 21.20.02.jpeg

Ekranı yeni silmiştim orada yuvarlak şeklinde olan şeyler geçmiyor maalesef silsem de. Kamerada da çok fazla belli olmuyor en belirgin fotoğrafı buydu.

Ekran birden çok noktadan çatlamış fakat ilginç bir şekilde çatlaklar yayılmamış, bölgesel olarak kalmış. Bu modelin ekranında koruma teknolojisi var mı bilmiyorum ama varsa o teknoloji sayesinde çatlaklar yayılmamış olabilir. Ya da sadece şanslısınızdır.
Görüntüye zarar vermiyorsa bence böyle kullanmaya devam etmek en mantıklısı. Servise yollarsanız ciddi bir fatura çıkar, servis dışı açıp tamir eder ya da ettirirseniz de ürün garanti dışı kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı