MacBook aldım, şimdi ne yapmalıyım?

Bilgisayarın kurulum kısmında şifreyi düzgün bir biçimde girdim ve kabul etti. Ancak, System Settings'de Users kısmında mesela parola değiştirmek istediğim zaman ya da ayar değişikliği için unlock butonuna bastığım zaman şifreyi soruyor ve girdiğimde, şifreyi girdiğim kutucuk titriyor.
Acaba parolayı girerken yanlışlıkla bir tuşa basmış olma şansınız var mı ? Yada CapsLock açık bir şekilde girmiş olma şansınız ? Şimdiye kadar böyle bir hatayla karşılaşmadığım için iki parolanın aynı olmadığını düşünüyorum.

Type-C In/Out şeklinde bir gösterge varsa ve teknik dökümanlarında 12v/2A yada daha yüksek voltaj-akım verebiliyorsa PowerDelivery destekli olması muhtemel, model adıyla internette aratarak daha, detaylı bilgiye ulaşmak mümkün.
Resimleri atıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
1600341305237309331568101292486.jpg16003413524187096242363478471887.jpg
Acaba parolayı girerken yanlışlıkla bir tuşa basmış olma şansınız var mı ? Yada CapsLock açık bir şekilde girmiş olma şansınız ? Şimdiye kadar böyle bir hatayla karşılaşmadığım için iki parolanın aynı olmadığını düşünüyorum.
Eğer öyle bir durum varsa yanlış parola girdiğimden mevcut parolayı bilmem mümkün değil. Nasıl sıfırlayabilirim?

Resimleri atıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
Eki Görüntüle 671136Eki Görüntüle 671138
Maalesef ürün Type-C üzerinden Out yani dışarı besleme yapamıyor. Bu nedenle cihazınızı şarj edemezsiniz, eğer Type-C kablosu üzerinden Mac'inize bağlarsanız PowerBank şarj olur 😃.
Giriş kısmı Type-A ucu Type-C kablo ile cihaz şarj olmuyor denemiştim.
Eğer öyle bir durum varsa yanlış parola girdiğimden mevcut parolayı bilmem mümkün değil. Nasıl sıfırlayabilirim?
iCloud hesabınızı girdiyseniz bu yöntemle sıfırlamanız mümkün.

Maalesef ürün Type-C üzerinden Out yani dışarı besleme yapamıyor. Bu nedenle cihazınızı şarj edemezsiniz, eğer Type-C kablosu üzerinden Mac'inize bağlarsanız PowerBank şarj olur 😃.
Giriş kısmı Type-A ucu Type-C kablo ile cihaz şarj olmuyor denemiştim.

iCloud hesabınızı girdiyseniz bu yöntemle sıfırlamanız mümkün.
Henüz iCloud hesabım bile yok 😅. Hemen oluşturup deneyeceğim. Teşekkürler ilginiz için.

Ayrıca sistem ayarlarını değiştirirken TouchID girişine izin veriyor, şimdilik ayarları değiştirmek için parmak izinizi kullansanız ?
Şifre konusunu hallettim. Benden oluştururken büyük harf istemişti bir harfi öyle yazdım ancak hepsini küçük girince kabul ediyor şimdi. Ayrıca PowerBank'e Huawei telefonumun Type-C şarj aletini bağladım ve bilgisayarımı şarj ediyor. Bilginize 🙃
Ayrıca sistem ayarlarını değiştirirken TouchID girişine izin veriyor, şimdilik ayarları değiştirmek için parmak izinizi kullansanız ?
Bir sorum daha olacak, iCloud hesabı oluşturmaya çalışıyorum ancak numaramı girdiğimde "Your account cannot be created at this time" hatası alıyorum. Sebebi nedir?

Son düzenleme:
Şifre konusunu hallettim. Benden oluştururken büyük harf istemişti bir harfi öyle yazdım ancak hepsini küçük girince kabul ediyor şimdi. Ayrıca PowerBank'e Huawei telefonumun Type-C şarj aletini bağladım ve bilgisayarımı şarj ediyor. Bilginize 🙃
İlginç hızlı şarj destekli orjinal Samsung adaptörü ve Type-C kablosu ile prize bağladığımda şarj etmemişti. Menü çubuğunda bulunan elma logosuna tıklayıp Bu Mac Hakkında > Sistem Raporu > Donanım > Güç sekmesi altında Pil Şarj Aygıtı Bilgileri kısmının ekran görüntüsünü atar mısınız ? Tabi PowerBank bağlı iken. Ekran görüntüsü almak için Command + Shift + 3 (Tüm ekranı çeker), Command + Shift + 4 (Mouse ile kırptığınız alanı çeker), Command + Shift + 5 (Mouse ile seçtiğiniz pencereyi çeker), bu komutları kullanabilirsiniz tavsiyem bahsettiğim ekranı Command + Shift + 5 ile çekmeniz.
Belki benim cihazım Pro model olup daha yüksek güç gereksinime ihtiyaç duyduğu için 5V 2.1A lik şarj cihazını kabul etmemiştir.

Bir sorum daha olacak, iCloud hesabı oluşturmaya çalışıyorum ancak numaramı girdiğimde "Your account cannot be created at this time" hatası alıyorum. Sebebi nedir?
iCloud hesabı oluştururken gmail kullanmaya dikkat edin, bazı servislerin mail adreslerini kabul etmiyor. Ayrıca alternatif olarak App Store ve Web tarayıcısı üzerinden hesap oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Bu powerbank ile 13 inç Macbook Pro'yu bir defa şarj edebiliyorum. Air'de daha iyi bir performans alabilirsin.

Bilgisayarınızı PowerBank aracılığı ile şarj edebiliyorsunuz ancak aradaki voltaj farkları bataryanızda risk oluşturabilir. Bu konuyu Apple ile görüştüğümde "şarj edebilirsiniz ancak önermiyoruz" demişlerdi.

Geri
Yukarı