MacBook görüntü donuyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, MacBook Pro Retina 13-inch 2014 ortası bir cihazım mevcut. Yoğun olarak kullanıyorum cihazı, internet ile alakalı işler yaptığımdan sürekli sırt çantamda evde dışarıda her yerde kullanıyorum kısaca. Doğal olarak cihaz baya kullanıldı, bir süre öncede aşağıda link olarak eklediğim videodaki gibi sorun yaşamaya başladım 2 gün önce tamamen bozuldu gibi.

Videoda görebileceğiniz üzere mause'u sürekli gezdiriyorum fakat belli aralıklar ile ekrandaki görüntü donuyor, mause takılı kalıyor ve görüntü düzeldiğinde yer değiştirmiş oluyor. Videoda gözükmüyor ama ekranda flaş efekti gibi böyle yanıp sönme durumu da var. HDMI ile monitore taktığımda sorunsuz kullanabiliyorum, aynı sorun monitorde olmuyor yani. Ekran kartında değil sorun belli, ekranda mı yoksa filmde mi sorun var? Garantisi bitti. Nerede yaptırabilirim, ne kadar zamanda yapılır ve maliyeti ne olur acaba? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı