MacBook M1 Python'da sorun olur mu?

ajen

Femtopat
Bende MacBook Air M1 var ve bir süredir C# öğrenmeye çalışıyordum. Windows formlara gelince MacOS'larda yapılamadığını öğrendim. Bu aynı sorun Python'da da olur mu acaba? macOS M1'lerde hangi dillerde sıkıntı çıkartıyor. İnternetteki bütün tutoriallar Windows olduğu için onda da sıkıntı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz.
Buradan Python indirebilirsin. Visual Studio Code gibi bir text editor ile Python kodlayabilirsin.

Son düzenleme:
Sorun olmaz.
Buradan Python indirebilirsin. Visual Studio Code gibi bir IDE ile Python kodlayabilirsin.
Hocam düzeltme yapayım Visual Studio Cide bir IDE değildir. Text Editor'dür. Visual Studio ise IDE'dir.

Sorun olmaz.
Buradan Python indirebilirsin. Visual Studio Code gibi bir text editor ile Python kodlayabilirsin.
teşekkürler hocam mac tabalı phyton nereden öğrenebilirim udemy tarzı yerlerden bi eğitim videosu öğreniriniz var mıdır

Bende MacBook Air M1 var ve bir süredir C# öğrenmeye çalışıyordum. Windows formlara gelince MacOS'larda yapılamadığını öğrendim. Bu aynı sorun Python'da da olur mu acaba? macOS M1'lerde hangi dillerde sıkıntı çıkartıyor. İnternetteki bütün tutoriallar Windows olduğu için onda da sıkıntı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam windows kullanmanız gerektiği durumlarda sanal makine kullanabilirsiniz. (oracle virtualbox vb. uygulamalara windows kurarak). Bu arada macos'un yanına linux kurmanızı tavsiye ederim.

Hocam windows kullanmanız gerektiği durumlarda sanal makine kullanabilirsiniz. (oracle virtualbox vb. uygulamalara windows kurarak). Bu arada macos'un yanına linux kurmanızı tavsiye ederim.
hocam bendeki m1 olduğu için virtualbox olmuyormuş. o yüzden ücretsiz ve güvenilir şekilde nasılsanal makine kuracağımı bilemedim. yorumunuz için teşekkürler

Geri
Yukarı