MacBook M2 çip için 8 GB RAM yeterli mi?

signalkan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Aşağıdaki bilgisayarı almayı düşünüyorum.

Özellikler: MacBook Pro 13 inç Apple M.2 çip 8 çekirdek CPU 10 çekirdek GPU 512 GB.

React ve Node.js ile web geliştiriyorum. Bu konuda yeniyim ve hem kendimi geliştirmek, hem de freelance işler yapmak istiyorum. Bunun yanında mobil geliştirme konusunu da envanterimi yapmak istiyorum.

Bu tarz bir bilgisayar işimi görür mü yoksa Air alıp, 16 GB RAM ile mi kullanmalıyım?

M1 MBP kullanıyorum, 8 GB RAM rahatsız etmiyor ama ileri seviyeler için gerekli olabilir.
Bence bütçe artıyorsa 16 GB olan modeli alın.
Yok ise M.2 16 GB Air alın gerekirse ileride değiştirirsiniz. Kolay kolay değer kaybetmiyor Apple, Kolay değişim yaparsınız yani.

M2 çipin M1'e göre daha çok ısındığını duymuştum. Bence M1 çipte Air M2'de Pro tercih edilmeli. Bütçeniz varsa Pro M2 16 alın eğer yoksa bu da yeterli gibi.

M2 Air 16 GB alsam daha mantıklı gibi duruyor ama onda da fan olmaması canımı sıkıyor. Bir ısın, bir soğu çipleri ağlatabilir mi emin olamadım. Ne kadar zor şeymiş şu karar vermek :D

M1 MBP kullanıyorum, 8 GB RAM rahatsız etmiyor ama ileri seviyeler için gerekli olabilir.
Bence bütçe artıyorsa 16 GB olan modeli alın.
Yok ise M.2 16 GB Air alın gerekirse ileride değiştirirsiniz. Kolay kolay değer kaybetmiyor Apple, Kolay değişim yaparsınız yani.
Hocam ne için kullanıyorsunuz cihazı? Yazılım mı yoksa tasarım mı daha çok?

Bence 2023 için en az 16 gb gerekli yinede karar sizin.
Hocam, air 16gb alma fikrine daha yakınım. Ancak, uzun süreli kullanımda beni üzer mi bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı