MacBook Pro 13" 2020 SSD Yükseltme

cengizgüngör

Kilopat
Daha fazla  
2020 MacBook Pro 13" almayı düşünüyorum fakat 128 GB modeli indirimde ve onu alıp 256 GB'a yükseltmek istiyorum. Teknik servis MacBook Pro'larda bunun yapılamadığını söylüyor bilgisi olan var mı?
Bu servise özel bir durum mudur başka servis yapabilir mi yoksa cihaz genel olarqk mı kapalı upgrade, kendim yapsam garantiden çıkar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200814_173053_779.JPG
    IMG_20200814_173053_779.JPG
    23,1 KB · Görüntüleme: 119
Bende 2017 modeli vardı garantisi bitmeden kendin yapmaya çalışırsan garantiden çıkar. Tüm garantili maclerde aynı durum söz konusu. Nasıl açtığını da vidalardan anlıyorlar. Servis belki yapabilir. Ama 128gb ssd nin hiçbir şekilde yetmediğini söyleyebilirim. Almadan önce bi servise sorup öğrenmeni yada 256 lık modeli almanı tavsiye ederim.

Bende 2017 modeli vardı garantisi bitmeden kendin yapmaya çalışırsan garantiden çıkar. Tüm garantili maclerde aynı durum söz konusu. Nasıl açtığını da vidalardan anlıyorlar. Servis belki yapabilir. Ama 128gb ssd nin hiçbir şekilde yetmediğini söyleyebilirim. Almadan önce bi servise sorup öğrenmeni yada 256 lık modeli almanı tavsiye ederim.
Teknik servis pro modellerde yükseltme yapılmadığını söyledi bu o servise özel bir durum mu acaba başka servisler yapabilir mi 8.499 gibi bir fiyata alıcam 256GB 8.999 TL a ma stokta yok

Apple özelleştirme sayfalarında da bu tarz uyarılar yapılıyor. Resmi sitesinde bile yazıyorsa upgrade yapılacağını sanmıyorum yada en azından tavsiye edilmiyordur; yoksa Apple neden buna mani olsun?

Herhangi bir laptop özelleştirme sayfasında "İhtiyacınız olan bellek kapasitesi ne kadar?" yada "Size ne kadar depolama alanı gerekiyor?" linklerine tıklarsanız açılan popup'ta belirtilmiş.

iCloud paketini yükseltmeyeceksen yada harici disk kullanmayacaksan 128 gb'tın yeteceğini sanmıyorum.

Teknik servis pro modellerde yükseltme yapılmadığını söyledi bu o servise özel bir durum mu acaba başka servisler yapabilir mi 8.499 gibi bir fiyata alıcam 256GB 8.999 TL a ma stokta yok

8500 tl macbook pro için iyi fiyat. Almayı düşünüyorsan bir flashdisk veya taşınabilir disk sorununu çözebilir. Ben 128gb 2017 modelini kullanırken bilgisayarda adobe programları ve office programları kuruluydu, 15gb lık da dosya vardı. Boş alanım 20gb falandı (apple'ın programları dahil).

Bilg
8500 tl macbook pro için iyi fiyat. Almayı düşünüyorsan bir flashdisk veya taşınabilir disk sorununu çözebilir. Ben 128gb 2017 modelini kullanırken bilgisayarda adobe programları ve office programları kuruluydu, 15gb lık da dosya vardı. Boş alanım 20gb falandı (apple'ın programları dahil).
Biligisayar mühendisligi okuyacağım ana depolamaya onun programlarını yüklesem foto video vs. Harici diske atsam beni 4-5 yıl götürebilir mi sence

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı