MacBook Pro 16 inç için 32 GB RAM yeterli mi?

KaanStyle

Hectopat
MacBook Pro 16 inç modelini alacağım, grafik kartı olsun işlemci olsun hepsini en yüksek versiyonundan seçtim. Laptopu genel kullanımım video renderi Photoshop ve arada sırada LoL, CS:GO, Valorant tarzı oyunlar oynamak olacak sizce 32 GB RAM yeterli olur mu yoksa bu RAM'i 64 GB'a yükseltmeli miyim?
Bana kalırsa 32 GB yeterli ama uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için ve durmadanda teknoloji değiştiği için önümüzdeki yıllarda yetersiz kalır diye korkuyorum malum aldıktan sonra RAM'i değiştiremiyoruz.
Eğer 64 GB'a yükseltme yaparsam 3200 TL daha fazla ödemem gerekiyor, buna değer mi bunu bilmek istiyorum uzun süreli kullanıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
32 GB gayet yeterli olur bana kalırsa, en az 3-4 sene sorunsuz devam eder. İhtiyaç olursa sonra eklersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook Pro 16 inç modelini alacağım, grafik kartı olsun işlemci olsun hepsini en yüksek versiyonundan seçtim. Laptopu genel kullanımım video renderi fotoshop ve arada sırada LoL CS:GO Valorant tarzı oyunlar oynamak olacak sizce 32 GB RAM yeterli olur mu yoksa bu RAM'i 64 GB'a yükseltmeli miyim?
Bana kalırsa 32 GB yeterli ama uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için ve durmadanda teknoloji değiştiği için önümüzdeki yıllarda yetersiz kalır diye korkuyorum malum aldıktan sonra RAM'i değiştiremiyoruz.
Eğer 64 GB'a yükseltme yaparsam 3200 TL daha fazla ödemem gerekiyor, buna değer mi bunu bilmek istiyorum uzun süreli kullanıma.

32 GB fazlasıyla yeterli olacaktır 64 almayın ileride işlemci gerileyince sıkıntı olacaktır zaten.

16 GB artık ucu ucuna dayanıyor ama NVME bir M.2 SSD'niz varsa kurtarabiliyorsunuz. 32 GB nasıl yetmiyor acaba? :)
Hocam forumda bir arkadaş bundan yakınıyordu. After Effects veya Premiere kullanırken 4K render alırken yetersiz geldiğinden bahsediyordu. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

32 GB yeterli olur. MacBook 16 zaten Apple'ın kullanıcıları artık render konusunda da dizüstü bilgisayarlara yönlendirmek için çıkarttığı bir model. 16 modeli çıktıktan ve Mac Pro modeli de çıktıktan sonra bu yorumlar yapılmıştı. Dolayısıyla size yeteceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı