MacBook Pro 2013-2014 alınır mı?

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Üniversite 1. sınıf öğrencisi olacağım inşallah seneye o yüzden bir notebook/laptop ihtiyacım var normalde RTX2080'li sistemim bulunmakta ama hayli ile onu yanımda sürükleyemem. Laptopa da fazla para bayılmak istemiyorum kullandığım Python, JavaScript, Visual Studio, Fusion 360, DaVinci Resolve programlarını açsın yeter bana. Oyun oynayan birisi değilim oynasam bile 40 yılda bir kafa dağıtmalık Minecraft, CS:GO atarım 30FPS bile verse yeridir benim için fark etmez. Bütçem 4.000 düz üstüne çıkmak pek istemem iyi pazarlıkçıyımdır, 4.5'luk cihazı 4'e düşürecek kabiliyetim var o yüzden 4.5 diyebilirsiniz bütçeye 😁 Bu fiyat aralığına 2013 2014 arası MacBook Pro'lar gördüm. Sizce işimi görür mü? Bir 3 4 sene üniversite hayatım boyunca bu programlarda? Bir de günlük 1 film izlerim vazgeçilmezim şarjı da 3 4 saat gitse yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
2013-2014 Pro'nun bu işleri yapacağını düşünmüyorum. Biraz daha yeni modellere bakamalısın.

Python, JavaScript, Visual Studio demişsin bunlar performans gerekitren işler.

Dediğin kod programları brom bizim okuldaki tek çekirdekli işlemci ve 1GB RAM ile sorunsuz çalıştırıp yazıyoruz ben DaVinci Resolve için sordum ve şu an alacağım cihaz daha ne kadar gider diye.
Python, JavaScript, Visual Studio demişsin bunlar performans gerekitren işler.

Peki ikinci elde Max 4.5-5 bütçeye ince bir dizüstü bilgisayar önerir misin macintosh işletim sistemi kurabileceğim.

Son düzenleme:
Dediğin kod programları brom bizim okuldaki tek çekirdekli işlemci ve 1GB RAM ile sorunsuz çalıştırıp yazıyoruz ben DaVinci Resolve için sordum ve şu an alacağım cihaz daha ne kadar gider diye.

Peki ikinci elde Max 4.5-5 bütçeye ince bir dizüstü bilgisayar önerir misin macintosh işletim sistemi kurabileceğim.

Hackintosh'a bulaşmanı pek önermiyorum biraz daha bütçe ayrıp daha yeni modellere bakabilirsin. Kod programları dediğin derleyiciler ile ne yapacağın sonucu çok değiştirir, hesap makinesi gibi basit projeleri neredeyse her bilgisayar sıkıntısız olarak açabilir, fakat algoritma veya makine öğrenmesi ile alakalı bir şey yapacaksan (bilgisayar mühendisliğinde yapıyorlar) 2014 Pro sıkıntı çıkartabilir, eğer alıp termal bakımını yapıp, bellekleri yükseltirsen daha iyi performans alırsın ama günün sonunda sıkıntı çıkartma ihtimali çok yüksek.

Geri
Yukarı