MacBook Pro 2013 late cihazıma RAM yükseltmesi

greenapple

Decapat
Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar forumda çok arattım lakin bu başlıkta ne yazık ki hiçbir konu bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
MacBook Pro 2013 late cihazım var. 2 adet 8 GB RAM almayı düşünüyorum ancak uygun RAM hangisi bir türlü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sevgili arkadaşlar forumda çok arattım lakin bu başlıkta ne yazık ki hiçbir konu bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
MacBook Pro 2013 late cihazım var. 2 adet 8 GB RAM almayı düşünüyorum ancak uygun RAM hangisi bir türlü bulamadım.

Piyasaya baktım araştırdımda hocam MacBook için RAM göremedim bence en iyisi yetkili biriyle konuşmak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videonun 47. saniyesinde gösteriyor hocam. Aynen böyle; 1600 mhz ddr3 ram uygundur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videonun 47. saniyesinde gösteriyor hocam. Aynen böyle; 1600 MHz DDR3 RAM uygundur.

Biraz baktım DDR3L ile DDR3 arasında sadece voltaj farkı varmış. İki RAM'i de ya DDR3 ya da DDR3L olarak kullanın sorun çıkarmaz.

Biraz baktım DDR3L ile DDR3 arasında sadece voltaj farkı varmış. İki RAM'i de ya DDR3 ya da DDR3L olarak kullanın sorun çıkarmaz.
Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Evet benimde o sebeple kafam karıştı. Bazı Macbook cihazlar 1.35V yerine 1.5v istiyormuş.
Sizin söylediğinize göre DDR3 kaç volt DD3L kaç Volt acaba?

DDR3L 1600MHz yazıyor Apple'ın sitsinde.
O zaman 1.35V almam gerekiyor o halde.

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Evet benim de o sebeple kafam karıştı. Bazı MacBook cihazlar 1.35V yerine 1.5v istiyormuş.
Sizin söylediğinize göre DDR3 kaç Volt DD3L kaç Volt acaba?

O zaman 1.35V almam gerekiyor o halde.

1.5 v de çalışır bence ama 1.35 bulursanız alın. Attığım 1.35 fakat orijinal değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı