MacBook Pro 2014 sıfırlanırken diskin boyutu az gözüküyor

• Konuyu başlatan 129845
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 343
1

129845

Ziyaretçi
Merhaba umarım herkes iyi ve sağlıklıdır. Şimdiye kadar Windows kullanan birisi olarak ilk kez MacOS'a geçiş yaptım. Mac'i ikinci elden satın aldım. Cihazı sıfırlamak istedim ve gerekli işlemleri yapıp disk izlencesine geldim. Diski silmek istedim ancak disk0 olarak sadece 1.33 GB görünüyor. Oysa sisteme baktığımda 256 GB ve sorun görünmüyor. Sıfırlama ekranında ise maalesef disk görünmüyor. Apple ile iletişime geçtim ve servis gerekli diyorlar. Maalesef hiç param yok ve bu problemi kendim çözmeye çalışıyorum. Bu sorunun çözümü için tavsiyelerinizi bekliyor olacağım. Her şey gönlünüzce olsun iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kolay bir şekilde çözebileceğiniz bir problem değil ve çözebileceğiniz sanmıyorum paranız olunca servise göndermenizi tavsiye ederim.

Merhaba umarım herkes iyi ve sağlıklıdır. Şimdiye kadar Windows kullanan birisi olarak ilk kez MacOS'a geçiş yaptım. Mac'i ikinci elden satın aldım. Cihazı sıfırlamak istedim ve gerekli işlemleri yapıp disk izlencesine geldim. Diski silmek istedim ancak disk0 olarak sadece 1.33 GB görünüyor. Oysa sisteme baktığımda 256 GB ve sorun görünmüyor. Sıfırlama ekranında ise maalesef disk görünmüyor. Apple ile iletişime geçtim ve servis gerekli diyorlar. Maalesef hiç param yok ve bu problemi kendim çözmeye çalışıyorum. Bu sorunun çözümü için tavsiyelerinizi bekliyor olacağım. Her şey gönlünüzce olsun iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Bu opsiyonun aktif olduğundan emin misin?
Niye sansürledin demeyin ben paronayak adamın ne bileyim bir şey falan olur :D.

Eğer aktifse ve hala disk görünmüyorsa Apple tanılar ile Mac'e test yapmanı kesinlikle öneririm. Apple şarj adaptörüne bağlı şekilde tanıları çalıştır ve çıkan sonucu paylaş. Intel için olan adımları takip etmen gerekiyor.

2014 MacBook Pro'da değiştirilebilen depolama aygıtı kullanılıyor yani en fazla depolama aygıtı bozulmuştur ve ortalama bir fiyata sen alıp takabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-03-06 02.36.21.png
    Ekran Resmi 2022-03-06 02.36.21.png
    237,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı