MacBook Pro güncelleme nasıl yapılır?

Lotusep

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bir arkadaşımdan MacBook Pro aldım fakat galiba içinde sistem çok eski. Safari'den WhatsApp Web'e bile giremiyorum. Güncellemem gerektiğini söylüyor fakat güncelleme yerine geldiğimde kontrol et dediğimde güncelleme olmadığını söylüyor. Ne yapmam gerekiyor?
Genel bilgi kısmının fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1111.jpeg
    IMG_1111.jpeg
    124,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook hakkında hiçbir bilgim yok daha detaylı bilgi isterseniz PC'nin özelliklerini paylaşırım. Gerçi nasıl paylaşacağımıda bilmiyorum.

Attığınız fotoğrafta, orada yazılım güncellemesi yazıyor.

Merhaba evet yorumunuz için teşekkürler fakat bilgisayar cahili değilim. Sadece MacBook sistem cahiliyim sistem güncellemerinin çoğunu denedim hepsinde güncelleme mevcut değil diyor. Yüsek ihtimalle çok eksi bir OS sistem yüklü yeni bir sistem yüklemem gerekiyor ama hiç bilgim yok.

Attığınız fotoğrafta, orada yazılım güncellemesi yazıyor.

Güncelleme sayfasına atıyor evet ama model eski ve güncellemesi çoktan kesilmiş. Güncelleme gelmiyor yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme sayfasına atıyor evet ama model eski ve güncellemesi çoktan kesilmiş. Güncelleme gelmiyor yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yöntemle herhangi eksik bir şey yaşar mıyım? Yani herhangi bir sorun mesela brick(tuğla) vesaire.
Ya da sürücü problemleri gibi bir sorun?

Bu yöntemle herhangi eksik bir şey yaşar mıyım? Yani herhangi bir sorun mesela brick(tuğla) vesaire.

Mesela Recep Baltaş son sürüme güncelleyeceğini söylemiş fakat video eski. En son hangi sürüm çıktığını nereden öğrenebilirim? Ya da bu OS sistemlerde garip isimler var Ventura, Yosemite, sierra ETC. Bunları tam olarak anlayamadım farklı OS sistemler mi yoksa sadece sürümler güncellendikçe isimlerini mi değiştiriyorlar?

Mesela Recep Baltaş son sürüme güncelleyeceğini söylemiş fakat video eski. En son hangi sürüm çıktığını nereden öğrenebilirim? Ya da bu OS sistemlerde garip isimler var Ventura, Yosemite, sierra ETC. Bunları tam olarak anlayamadım farklı OS sistemler mi yoksa sadece sürümler güncellendikçe isimlerini mi değiştiriyorlar?

Sürümler güncellendikçe isimleri değişiyor. Ben Ventura'ya güncellemenizi öneririm Sonoma daha yeni çıktı ve kararsızlıklar yaşanabiliyor.

Sürümler güncellendikçe isimleri değişiyor. Ben Ventura'ya güncellemenizi öneririm Sonoma daha yeni çıktı ve kararsızlıklar yaşanabiliyor.

Teşekkürler fakat bir sorun daha var Recep Baltaş'ın videosundaki Apsf formatı benim bilgisyarımda çıkmıyor. Bu konuda bir bilgin var mı? Biraz araştırma yaptım galiba sistemim eski olduğu için o format desteklenmiyormuş benim sistemde.

Teşekkürler fakat bir sorun daha var Recep Baltaş'ın videosundaki Apsf formatı benim bilgisyarımda çıkmıyor. Bu konuda bir bilgin var mı? Biraz araştırma yaptım galiba sistemim eski olduğu için o format desteklenmiyormuş benim sistemde.
Hangi model sizdeki?

Yeni konular

Geri
Yukarı