MacBook Pro 2015 şarj dolmuyor

Rankas

Centipat
Daha fazla  
Selam. Başlıkta yazdığı gibi MacBook Pro 2015 sahibiyim. OS olarak macOS Monterey kullanıyorum. Sorunum ise şu: 2 gün bilgisayarımı şarja takılı kullanırken elektrikler birkaç kez gidip geldi. Daha sonra şarj cihazının bilgisyara takılan uç kısmındaki ışık söndü. Bilgisayarım şarj oluyor şeklinde görünüyor fakat şarj yüzdesi hep sabit kalıyor hiç artmıyor. Mac'e yeni geçmiş biri olarak tam anlayamadım ama If your Mac battery status is “Not Charging” linkte anlatılan 2. maddeye benzeyen bir durum yaşıyorum. Sanki bilgisayar kendisini korumaya almış ve sadece kapanmayacak kadar şarj oluyor gibi görünüyor. Mac kullanımdan anlayan arkadaşlar sorun hakkında bilgi ve çözüm paylaşırsa sevinirim. İyi sosyaller.

Bahsettiğim şarj oluyor gibi görünen ama olmuyor yazması ile ilgili görsel.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2022-12-01 at 10.07.51.png
    Screen Shot 2022-12-01 at 10.07.51.png
    137,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Tercihleri-> Pil menüsünde yer alan İyileştirilmiş Pil Şarjı seçeneği seçili ise kaldırıp öyle bir deneyin.

Ek olarak bu olmaz ise şarjdan çekili şekilde kullanıma devam edin mac kapandıktan sonra kapalı şekilde şarj etmeyi deneyin.

Tüm bunlar olmaz ise başka bir adaptör ile test edin mutlaka, şarj adaptörünüz bozulmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı