MacBook Pro 2019 i7 - i9 modelleri 2024 yılında iş görür mü?

@Dr. Bıyık! @Waltuh45 ikinci el MacBook alırken bakmam gereken en önemli şey nedir pil devri kaç olmalı Max?
Pil devri evet önemli ama 5 yıllık bir bilgisayarda pil performansını çok beklememek lazım. 400 altındaysa devir gayet iyi. Asıl bakmanız gereken pil kapasitesi durumu. İlgilendiğiniz modelin(A2339 gibi) teknik dokümanlarını araştırın. Fabrika çıkışı pil kapasitesine bakın, sonra da pil döngüsüne bakılan yerde yazan kapasiteye bakın. %90 ve üzerindeyse tadından yenmez, %80 ve üzeri alınır, daha altında ise pilde kullanım için batarya değiştirmekte fayda var.

Cihazın tüm bileşenlerinin çalışır durumda ve orjinal olması (adaptör dahil) önemli.

Bakmanız gereken konulardan biri cihazın fatura durumu. Tanıdığınız birinden alacaksanız fatura çok da önemli değil (ben öyle yapmıştım). Ama tanımadığınız biri size satın alma belgelerini sunamıyorsa iki defa düşünün. Apple cihazlarda geriye yönelik çok fazla koruma var. 10 yıl önce satan biri bugün cihazım çalındı diyerek kilitleyebilir. Ben böyle durumlarda adi satış sözleşmesi yapıyorum alırken de satarken de.

Cihazın önceden büyük bir onarım görmemiş olmasında fayda var. HDD değişimini ben onarım olarak saymam, panel ya da başka bir onarım gördüyse bunun orjinal serviste yapıldığına dair belge isteyin.

Önceki mesajlarımda da söylediğim gibi, mutlaka ama mutlaka Arctic MX4 ya da daha üst segment bir termal macun ile komple termal bakım yapın ya da yaptırın. Güçlü bir bilgisayar ve 5 yıllık. Dolayısıyla ısınma yapar bakım görmediği durumda.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı