MacBook Pro 2020 M1 ile oyun oynanabilir mi?

EfesX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba MacBook Pro 2020 M1 almayı düşünüyorum hem iş için kullanacağım ve Bootcamp ile Windows kursam oyun oynayabilir miyim? Oyundan kastım yüksek oyunlar değil sa-MP, Zula gibi basit oyunlar.

Merhaba MacBook Pro 2020 M1 almayı düşünüyorum hem iş için kullanacağım ve Bootcamp ile Windows kursam oyun oynayabilir miyim? Oyundan kastım yüksek oyunlar değil sa-MP, Zula gibi basit oyunlar.
Bootcamp ile kuramazsınız. Sanal sistem olarak kurabilirsiniz M1'e.

ARM olduğu için BootCamp özelliği yok. Hile korumalı bir oyun ise sanal makine ile çalışmama ihtimali var. Mesela bunlar Fortnite, Valorant, Fall Guys. Onun dışında genel olarak basit oyunları oynayabilirsiniz ya Parallels ile ya da CrossOver ile.

Dediğiniz 2 oyundan gta sa çalışıyor ayrıca m1 gerçekten çok güçlü o cihazda metro exodus gibi bir oyunu oynayabilirsin fakat bu oyun gibi başka fazla iyi oyun yok Mac üzerinde.

ARM olduğu için Bootcamp özelliği yok. Hile korumalı bir oyun ise sanal makine ile çalışmama ihtimali var. Mesela bunlar Fortnite, Valorant, Fall Guys. Onun dışında genel olarak basit oyunları oynayabilirsiniz ya Parallels ile ya da CrossOver ile.

Hocam Fortnite sıkıntısız oynanıyor direkt Mac desteği olduğu için.

CrossOver ile Witcher 3'ü de oynayabilirsiniz ama pek performanslı sayılmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı