MacBook Pro alınır mı?

ozdemryasin

Centipat
Öncelikle herkese merhaba forumdaki ilk sorum herkes kendi durumunu anlatıp kendi derdine çare arıyor bende onlardan biriyim. Benim durumum şöyle bu yaz work and travel programı ile 4 ay Amerika'da olacağım. Ben inşaat mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim size danışacağım konu şu Amerika'dan gelirken MacBook Pro almam mantıklı mı? Öncelikle söyleyeyim oyun oynayan birisi değilim, son sınıfta bitirme ödevi için birkaç program kullanacağım ama bunlar uzun sürmeyecek şimdi ben bilgisayarı alırsam dizi izlemek günlük işler halletmek için kullanacağım çok extrem bir işim olmayacak. Çok gel git yaşıyorum bazen mantıklı geliyor MacBook almam ama bazende diyorum ki iyi bir Windows'lu MSI alabilirim ama alırsam da tüm gücünü öyle kullanmayacağım MacBook alırsam mezun olduğumda ofis yönetim kısmında çalışmayı düşünüyorum MacBook'da beni oldukça güçlü kılar diye düşünüyorum sizin fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir iş yapmıyorsanız Mac almak çok mantıklı sayılmaz bana göre. Bugün 10.000₺'den fazla hatta 15.000₺ civarlarından fazla olan Mac Pro almak yerine hem oyun hem iş için kullanabileceğiniz RTX 2060'lı yüksek nesil iyi Intel işlemcili bir bilgisayar alabilirsiniz. Bugün oynamıyorsanız bile belki yarın oyun oynamak isterseniz Mac ile öylece kalırsınız. 😁 Ayrıca Windows çok daha iyi bir platform öğrenci iseniz. ( Bana göre )

Oyun oynama durumun yoksa üst seviye oyun donanımına sahip MSI'a yazık olur israf olur. 🙂
MSI'ın ince modelleri olsa da, MacBook taşınabilirlik, ekran ve pil olarak çoğu MSI modelinden öndedir diye düşünüyorum.

Şirketin verdiği Thinkpad T490 kullanıyorum. Kesinlikle bulaşma. Ekranı mat ötesi, touchpadı kanser, performansı yetersiz. Yukarda biride Macbook Pro ile Mac Pro'yu karıştırmış ona bir şey demiyorum.
Senin sorununa gelirsek zaten Macbook'u tarif etmişsin. ABD'ye gidince Surface Book'ta bakabilirsin.

Şirketin verdiği Thinkpad T490 kullanıyorum. Kesinlikle bulaşma. Ekranı mat ötesi, touchpadı kanser, performansı yetersiz. Yukarda biride Macbook Pro ile Mac Pro'yu karıştırmış ona bir şey demiyorum.
Senin sorununa gelirsek zaten Macbook'u tarif etmişsin. ABD'ye gidince Surface Book'ta bakabilirsin.

SurfaceBook da çok güzel bir cihaz.

Ama Türkiye'de çok bilinmiyor maalesef. Pahalı da...

İyi donanım paketiyle alabileceksen al bence. :)
İyiden kastınız nedir peki ben yükseltme olarak 1 TB SSD'ye yükseltmeyi düşünüyorum sadece.
Eğer bir iş yapmıyorsanız Mac almak çok mantıklı sayılmaz bana göre. Bugün 10.000₺'den fazla hatta 15.000₺ civarlarından fazla olan Mac Pro almak yerine hem oyun hem iş için kullanabileceğiniz RTX 2060'lı yüksek nesil iyi Intel işlemcili bir bilgisayar alabilirsiniz. Bugün oynamıyorsanız bile belki yarın oyun oynamak isterseniz Mac ile öylece kalırsınız. 😁 Ayrıca Windows çok daha iyi bir platform öğrenci iseniz. ( Bana göre )
Oyun konusunda nasıl desem yetenek değilde beni cezbetmiyor açıp twitchden izlemek daha çok zevk veriyor oynadığım oyun nba olur onuda playstationdan oynamak daha zevkli ve keyifli
SurfaceBook da çok güzel bir cihaz.

Ama Türkiye'de çok bilinmiyor maalesef. Pahalı da...
Araştırıp inceleyeceğim ama bir noktada işletim sistemi devreye giriyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı