MacBook Pro disk değişimi sonrası kurulum

hanzele

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Elimde bir tane MacBook Pro 2009 model bir cihaz var. Bunun üzerindeki diski çıkarıp SSD taktım. Ancak bir türlü Boot ekranını göremiyorum. Açılışta ortasında soru işareti olan bir klasör çıkıyor sadece.

Denediklerim;
  • ALT tuşuna basarak açmayı denedim
  • OPT ile denedim
  • Command ile denedim
  • Shift ile denedim
  • Command + r ile denedim

Command + OPT + P + R ile yaptım ( sadece yeniden başlatma oldu. )

Bunun için yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba 2009 modeli destekliyor mu bilmiyorum. Benim Macbook Air 2014'te tamamen kapandıktan sonra güç tuşuna bastığım gibi command+r tuşu ekrana görüntü gelene kadar basmaya devam ediyorum. Dünya simgeli internet recovery modu başlıyor. Eğer olmuyorsa eski HDD takıp. MacOs USB diski oluşturmanız gerekebilir.

Sanırım sorunu anladım. el capitan kurmaya çalışıyordum ama macbook pro sadece mavericks sürümünü destekliyor. Yüklenebilecek en güncel sürüm bu sanki.
mesajımı editleyemediğim için, 2. mesajı yazmak zorunda kaldım.
Sorunu şu şekilde çözdük. Yeni aldığımız ssd ürününü bir harici kutuya bağlayıp mac yüklü bir bilgisayar da formatladık ve o mac yüklü bilgisayar da hariciye kurulum yaptık. Sonra ssd alıp macbook pro ya bağladık. sorunsuz çalıştı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı