MacBook Pro için macOS kurulumu

Hells Bells

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım geliştirme uzmanı
Arkadaşlar öncelikle selamlar herkese;

Benim MacBook Pro'm 128 GB HDD'ye sahip, 512 GB SSD alıp takmak istiyorum. SSD'nin nasıl takıldığı hakkında bilgim var ancak işletim sistemi kurulumunu sıfır SSD'ye nasıl kurabilirim? Daha önce sıfırlama işlemi de yapmadım. Kurulum nasıl yapılır? Yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar öncelikle selamlar herkese;

Benim MacBook Pro'm 128 GB HDD'ye sahip, 512 GB SSD alıp takmak istiyorum. SSD'nin nasıl takıldığı hakkında bilgim var ancak işletim sistemi kurulumunu sıfır SSD'ye nasıl kurabilirim? Daha önce sıfırlama işlemi de yapmadım. Kurulum nasıl yapılır? Yardımcı olabilecek var mı?

MacBook hangi model. Ona göre sürüm indirteceğim size. Y a da hangi sürümü kullanıyordunuz. Cevep vermenizi bekliyorum. Çünkü hangi Mac modeli olduğunu bilmeden format USB'si hazırlatamam. @Hells Bells

Son düzenleme:
macOS Mojave sürümü de 10.14.6 bu yetirli olur sanırım :) ve teşekkür ederim şimdiden.

Bu linki Mac de açınız Mac App Store açılçaktır bunu indiriniz. Mojave sonra disk izlencesine geliniz. USB ismini siliniz. USB ismini MyVolume yapınız Mojave appi indiğinde terminali açınız bu kodu giriniz.

Kod:
sudo /Applications/Install\ macOS\ Mojave.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume

Şifrenizi giriniz ve USB hazırlama işlemi başlayacaktır USB yazdırma işi bitince. Cihazı kapatın açarken option tuşuna basınız. Boot ekranı gelecektir seçiçeğiniz USB olacaktır sonra kuruluma başlayabilirsiniz. İlk önce yapıcağınız. Disk izlencesine girip tüm diskleri göster deyiniz. Sonra SSD marka ismi yazar örnek: Samsung 970 EVO bunun üstüne gelip sil deyin bölüm APFS guıd olsun. Sonra disk izlencesini kapayın macOS Mojave yükleyin deyin. Ve yükleme işlemi bittiğinde sıfır MacOS'unuz hayırlı olsun. En iyi cevap olarak işaretleyinde bende seviniyim :D 5.9 GB olması lazım indirdiğiniz şeyin ya da 6'larda bir şeyydi.
Eğer Mac'e erişimin yoksa. Başka bir yöntem söyleyeceğim.

Son düzenleme:
Merhaba çok teşekkür ederim cevabın için adımları bir bir izleyip yapacağım telefondan girdiğim içim en iyi cevap yapamadım bakındım birazda. Ama yarın yapacağım :)
Vaktini ayırdığın için tekrardan teşekkür eder, hayırlı geceler dilerim.

Merhaba çok teşekkür ederim cevabın için adımları bir bir izleyip yapacağım telefondan girdiğim içim en iyi cevap yapamadım bakındım birazda. Ama yarın yapacağım :)
vaktini ayırdığın için tekrar teşekkür eder, hayırlı geceler dilerim.

Rica ederim.

MacBook'unun tam modeli nedir?
Aşağıdaki video size bir rehber olabilir ama dediğim gibi ilk öncelikle bana bilgisayarınızın tam modelini belirtiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacBook'unun tam modeli nedir?
Aşağıdaki video size bir rehber olabilir ama dediğim gibi ilk öncelikle bana bilgisayarınızın tam modelini belirtiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam arkadaşa yardımcı oldum tüm adımları anlattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı