MacBook Pro kasıyor

biliminsani1253

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bir MacBook Pro bilgisayarım var (MacBook Pro 2010 ortaları). Çok garip bir şekilde kasıyor. Acaba bunu çözebilecek birileri var mı?
Hata videosu: (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Son düzenleme:
Cihaz eski olduğu için bunun bir çok sebebi olabilir.
  • Uzun süre kullanım sebebiyle işletim sistemi şişmiş olabilir.
  • Tozlanmadan kaynaklı ısınma sorunu yüzünden işlemci throttle yapıyor olabilir.
  • MacBook sahip olduğu donanım, güncel programlar için yetersiz kalıyor olabilir. En basitinden 2021 yılının web siteleri bile 2010'a göre çok daha ağırlar.
  • Kullanılan macOS sürümü cihazınıza ağır geliyor olabilir. Özellikle Big Sur veya üstünde yenilenen arayüz 2010 MBP için ağır geliyor olabilir.

Cihaz eski olduğu için bunun bir çok sebebi olabilir.
  • Uzun süre kullanım sebebiyle işletim sistemi şişmiş olabilir.
  • Tozlanmadan kaynaklı ısınma sorunu yüzünden işlemci throttle yapıyor olabilir.
  • MacBook sahip olduğu donanım, güncel programlar için yetersiz kalıyor olabilir. En basitinden 2021 yılının web siteleri bile 2010'a göre çok daha ağırlar.
  • Kullanılan macOS sürümü cihazınıza ağır geliyor olabilir. Özellikle Big Sur veya üstünde yenilenen arayüz 2010 MBP için ağır geliyor olabilir.
Cevabınız için teşekkürler ama bir de şöyle bir sıkıntısı daha var "Disk İzlencisi" bölümünde ilk yardım yaptığında hata buldu bölümleme hatası diye belki bu yüzden olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı