MacBook Pro kasıyor

biliminsani1253

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bir MacBook Pro bilgisayarım var (MacBook Pro 2010 ortaları). Çok garip bir şekilde kasıyor. Acaba bunu çözebilecek birileri var mı?
Hata videosu: (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar benim bir MacBook Pro bilgisayarım var (MacBook Pro 2010 ortaları). Çok garip bir şekilde kasıyor. Acaba bunu çözebilecek birileri var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
)
Bu dediğini kurtarma modunda da yapıyor mu? Ekran kartı arzasına benziyor.

)
Grafik hızlandırması konusu biraz şüpheli duruyor çünkü Dock bile saydam değil. Sol üstten "Apple" logosuna tıklayıp "Bu Mac Hakkında" kısmına tıkladıktan sonra açılan pencerenin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Ayrıca hangi macOS sürümünü kurdunuz? Mac'inizin modeline göre en son hangi sürümü desteklediğini internetten kontrol edin ve ona göre bir işletim sistemi kurun.
SSD koyabilir misin?
Sorunun SSD ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum. Çünkü genel olarak LaunchPad'in yavaş çalışması ve Dock'un saydam olmaması grafik hızlandırma olmadığına işaret ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni HDD yaptım şu an sıfır ama sorun hala düzelmedi.

Peki nasıl görebilirim ekran kartı sorunu olduğunu?
HDD ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum bu yüzden değiştirseniz de pek bir faydası olmayacaktır. Ekran kartını kontrol etmek için macOS'te üstteki "Apple" logosuna tıklayın ve oradan "Bu Mac Hakkında" seçeneğini seçin ve açılan pencerenin ekran görüntüsünü atın (Shift + Command + 4 ile belirli bir kısmın ekran görüntüsünü alabilirsiniz).

Merhaba, yeni HDD yaptım şu an sıfır ama sorun hala düzelmedi.

Peki nasıl görebilirim ekran kartı sorunu olduğunu?

Bu makaleden kurtarma moduna nasıl girileceğine bak. Intel Mac için olan kısmı uygula. Kurtarma modundaki pencerelerde de aynı sorunu yapıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı