MacBook Pro Kingston XS2000'i görmüyor

aykutacik

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro
SSD veya HDD modeli
Kingston XS2000 2TB
Merhaba arkadaşlar,

MacBook Pro M1 Pro kullanıyorum ve SSD olarak Kingston XS2000 modelini kullanıyorum. Her zaman ki gibi bilgisayarıma takılıyken hiçbir müdahale olmadığı halde(düşme çarpma vs) SSD'mi bilgisayar görmüyor maalesef.
İnternette ki bilinen tüm yöntemleri denedim ama çözüme ulaşamadım.
İçinde çok gerekli dosyalarım olmasa dert etmeyeceğim ama içinde çok fazla dosyalarım var ve kaybetmek istemiyorum.

SSD disk izlencesinde gözükmüyor ama sistem bilgilerinde USB kısmında gözüküyor. SSD'nin lambası sabit bir şekilde yanıyor. Terminalden disk list yaptığımda gözükmüyor.

Denediğim yöntemlerden bazılarını söylemem gerekirse:

•Disk izlencesini kontrol ettim, disk gözükmüyor.
•Sistemden USB'ye baktım, 3.1 kısmında disk gözüküyor.
•Terminalden disk list yaptım, SSD gözükmüyor.
•Kablo değiştirdim, fayda etmiyor.
•Güvenli modda denedim, olmuyor.
•CMD+OPT+p+r denedim, olmuyor.

Diskin bozuk olduğunu düşünmeye başladım gibi, çevremde başka MacBook bulursam deneyeceğim. Ama bu arada daha önce böyle bir problemle karşılaşan bir arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim 🙏🏻

Eğer içindeki bilgileriniz önemliyse servise göndermeden önce veri kurtarma yazılımına sokabilirsiniz.
Benim de bir diskim zamanında bozulmuştu, bilgisayar görmüyordu ama yazılım görmüştü.

Hocam ben de Mac kullanıyorum ancak Mac için güzel bir program bulamamıştım. Ofisteki Win. Bilgisayarda EaseUS data recovery wizard programını kullanmıştım.

Hocam ben de Mac kullanıyorum ancak Mac için güzel bir program bulamamıştım. Ofisteki Win. Bilgisayarda EaseUS data recovery wizard programını kullanmıştım.

Tamam hocam bir deneyeyim teşekkür ederim

Bu arada profil resmini siz mi yaptınız , yoksa herhangi bir resim mi.
Sizinse çok iyi çok beğendim ☺️ siz yaptıysanız kendime de isterim hatta

Geri
Yukarı