MacBook Pro laptop satılmalı mı?

Evet, ikinci nesil ARM işlemcileri beklemeniz daha doğru olacaktır. İlk nesil olanların ömrü kısa olabiliyor.
Eğer satmadan alabiliyorsanız satmayın.
Sizce yaza kadar 2. nesil işlemciler çıkar mı? Ve ek olarak satmama şansım var ama elimde kalmasından korkuyorum. Yazın piyasa ne olur bilemiyorum. Ve bildiğiniz üzere cihaz kullanıldıkça piyasa değeri düşüyor.
M1 işlemcisinin hiçbir sorunu yok. Üstteki mesajı dikkate almayın pek. Apple ilk defa ARM işlemci üretmiyor.
Sizce yaz aylarında ne olur? Yeni nesil işlemciler çıkar mı? Ona göre hareket etmek mantıklı olacaktır. Ama yaz geldiği zaman kesinlikle bir Macbook alacağım orası kesin. Aslında olay yukarıdaki mesaj değil bunu söyleyen başka kişilerin de olması. Ama bilemedim... :D

Sizce yaz aylarında ne olur? Yeni nesil işlemciler çıkar mı? Ona göre hareket etmek mantıklı olacaktır. Ama yaz geldiği zaman kesinlikle bir Macbook alacağım orası kesin. Aslında olay yukarıdaki mesaj değil bunu söyleyen başka kişilerin de olması. Ama bilemedim... :D
Mart ayında M1X işlemcilerinin çıkacağını söyleyen bazı sızıntılar var. Ama bunlar ikinci nesil işlemci olmayacak. M1 deki 4 Firestorm çekirdeği yerine 8 Firestorm çekirdeği kullanılacak. 2. nesil M serisi işlemcilerin 2022 yılında çıkaması planlanıyor.

M1 işlemcisinin hiç bir sorunu yok. Üstteki mesajı dikkate almayın pek. Apple ilk defa ARM işlemci üretmiyor.
Evet, daha önce de ARM işlemcisi yaptı. Ama 2010'daydı sanırsam, arada 11 yıl var ve birçok teknoloji gelişti. Bence en azından yazın çıkacak revize edilmiş M1'leri beklemek daha doğru olur. Ayrıca sorunu var da demedim.
Sizce yaza kadar 2. nesil işlemciler çıkar mı? Ve ek olarak satmama şansım var ama elimde kalmasından korkuyorum. Yazın piyasa ne olur bilemiyorum. Ve bildiğiniz üzere cihaz kullanıldıkça piyasa değeri düşüyor.
2. nesil çıkmayacak zaten. M1X adı altında çıkabilir. Eğer cihazı satınca sıkıntıya düşmüyorsanız satın bence.

Mart ayında M1X işlemcilerinin çıkacağını söyleyen bazı sızıntılar var. Ama bunlar ikinci nesil işlemci olmayacak. M1 deki 4 Firestorm çekirdeği yerine 8 Firestorm çekirdeği kullanılacak. 2. nesil M serisi işlemcilerin 2022 yılında çıkması planlanıyor.
Anladım 2. nesil'i beklemeye gerek bile yok o zaman. Zaten mart ayındayız. Yaz'a kadar umarım her şey yerine oturur. Apple her yenilik getirdiğinde bir curcuna çıkıyor. :D
Evet, daha önce de ARM işlemcisi yaptı. Ama 2010'daydı sanırsam, arada 11 yıl var ve birçok teknoloji gelişti. Bence en azından yazın çıkacak revize edilmiş M1'leri beklemek daha doğru olur. Ayrıca sorunu var da demedim.
O zaman ikinizde M1X'den bahsediyorsunuz. :D
2. nesil çıkmayacak zaten. M1X adı altında çıkabilir. Eğer cihazı satınca sıkıntıya düşmüyorsanız satın bence.
@Xoloth 2022 demiş ama zaten o zamana kadar beklemek kesinlikle mantıksız. Şu an cihazımı satmak beni biraz sıkıntıya düşürecektir çünkü kullanacak herhangi bir yedek cihazım yok maalesef. Ama derslerime odaklanmama yardımcı olacaktır. Zaten hazırda SE (2020) telefonum var. Ama kendimi kendi ellerimle ateşe atıyormuş gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı