MacBook Pro M.2 MPHH3TU/A vs M3 MR7J3TU/A

theGorgeous

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

iOS ve Android tarafında kod yazarken, emülatör açarken sorun yaşamayacağım bir MacBook arıyorum. 4K 60FPS videolar ile ortalama bir sürede çıktı alması yeterli. Aşağıdaki ürünleri seçtim ama ihtiyacımı fazlasıyla karşılayabilecek daha ucuz MacBook varsa onu da önerebilirsiniz.

- https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...16gpu-16gb-ram-512gbssd-14-gümüş-1226747.html
- https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...ok-pro-m3-8-512-10-14-inç-silver-1234663.html

Kredi Kartı: Maksimum Gold Kart

Bunların dışında önerebileceğiniz bir MacBook varsa 6 ay vadesiz taksit imkanı (Amazon ve Hepsiburada gibi siteler tercihimdir) olduğundan emin olun.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
M3 olan laptop Air ile aynı işlemci haberiniz olsun. Fakat yine de daha iyi. Bu arada 16GB RAM şart sizin için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

M2 İşlemci ile M3 işlemciler arasında en büyük fark grafik tarafında yapıldı. Aynı zamanda Yapay zeka ile ilgili olumlu gelişmeler var.
Buda bize gösteriyor ki, ciddi anlamda grafik işlerinde uğraşan kişilerin tercihi M3 pro veya m3 16gb model olacaktır.

Bence bütçe dostu m2 pro 16 gb ramli makina tercih edilmeli,

Yazılım tarafında uğraşacak birinin M3 işlemci için bütçe ayırmasına gerek yok. Hatta base M3 8gb model ile M2 pro 16gb ramli makina karşılaştırılırsa, M2 pro 16gb çok çok daha iyidir ve bütçe dostudur.

Son düzenleme:
M2 İşlemci ile M3 işlemciler arasında en büyük fark grafik tarafında yapıldı. Aynı zamanda Yapay zeka ile ilgili olumlu gelişmeler var.
Buda bize gösteriyor ki, ciddi anlamda grafik işlerinde uğraşan kişilerin tercihi M3 pro veya m3 16gb model olacaktır.

Bence bütçe dostu m2 pro 16 gb ramli makina tercih edilmeli,

Yazılım tarafında uğraşacak birinin M3 işlemci için bütçe ayırmasına gerek yok. Hatta base M3 8gb model ile M2 pro 16gb ramli makina karşılaştırılırsa, M2 pro 16gb çok çok daha iyidir ve bütçe dostudur.

Peki Macbook Air 13", M2 işlemcili, 24GB, 512GB SDD (8CPU, 10GPU) mu almalıyım yoksa Macbook Pro 13", M2 işlemcili, 16GB, 512GB SDD (10CPU, 16GPU) mu almalıyım ?

Peki Macbook Air 13", M2 işlemcili, 24GB, 512GB SDD (8CPU, 10GPU) mu almalıyım yoksa Macbook Pro 13", M2 işlemcili, 16GB, 512GB SDD (10CPU, 16GPU) mu almalıyım ?
aslında cevabı sende saklı. ama 2 önemli husus var seçim konusunda. her koşula uygun bir bilgisayar istiyorsan, pro alman daha doğru. mesela pro olmayan cihazda hava sıcakken, klimasız ve sıcak ortamda ciddi anlamda performans kaybı yaşarsın. mesut çevik bir videosunda otel odasında sorun yaşamazken, apple etkinliğinde dışarıda edit yaparken, donmalar, kasmalar yaşadığından bahsetti. air güzel cihaz ve yaptığı editlerin altından kalkabiliyordu fakat elinde olmayan hava şartlarında işini yapamaz hale geldi. yanında yani aynı masada koray birant pro cıhazla işini sorunsuz yapmıştı.

diğer husus ise ram kullanımı, bana göre 16gb ram macbook kullanıcılarının yüzde doksanından daha fazlasının işini rahatlıkla görüyordur. bu benim şahsi fikrim. geriye kalan insanlarda gerçekten profesyonel ve gelirini macbooktan yaptığı işle elde eden insanlar oluyor. daha önceki mac tecrübelerinden dolayı ihtiyaçlarına uygun işlemci ve ram kombinasyonunu ayarlıyorlar.

ram konusunu şu şekilde değerlendirmek gerek. müzikten örnek verirsek 20 kanal işleyen adamla 240 kanal işleyen adam arasında ram kullanımı farkı var.

videoda 10 dakikalık 3-5 tane videoyu birleştiren kişiyle yada 40 dakikalık vlog çeken kişiyle.
1 saatlik.10 kanal, 3d, yapar zeka destekli, animasyonlar vs kullanan kişi arasında ram kullanımı ciddi anlamda fark olacaktır.

konuyu toparlarsak ben 16gb ramli macbook proyu tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı