MacBook Pro M.2 Pro 16 vs M3 Pro 14

MacBook Pro M2 Pro 16 vs M3 Pro 14

• MacBook Pro M2 Pro 16 inç 16/512 GB

Oy: 1 8,3%
  • MacBook Pro M3 Pro 14 inç 16/512 GB

Oy: 10 83,3%
  • MacBook Pro M2 Pro 14 inç 16 GB 1 TB

Oy: 1 8,3%

• Oy verenlerin toplamı
    12

donttouch

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Anketteki 3 cihazında fiyatları birbirine yakın.
Daha önce mbp 13 inç M.2 vardı. Daha iyi bir cihaz almak için sattım.

Ya da gerçekten kaliteli, ekranı düzgün ve bir MacBook kadar uzun süre kullanabileceğim tavsiye edeceğiniz Windows cihazlar da yazarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Garip bir anket olmuş. M3 seçeneği varken hangisinin tercih edilmesini bekliyorsunuz? M3 alın. Üç model arasındaki kararsızlığınızın sebebini anlayamadım :D

Belki 16” tercih edilebilir fakat nasıl kullanacağına bağlı. Ben olsam M3 14” alırım. Büyük ekran lazım olursa da monitör alır bağlarım. 14” hem daha taşınabilirliği kolay.

Garip bir anket olmuş. M3 seçeneği varken hangisinin tercih edilmesini bekliyorsunuz? M3 alın. Üç model arasındaki kararsızlığınızın sebebini anlayamadım :D

Belki 16” tercih edilebilir fakat nasıl kullanacağına bağlı. Ben olsam M3 14” alırım. Büyük ekran lazım olursa da monitör alır bağlarım. 14” hem daha taşınabilirliği kolay.

Aslında m3 seçeneği yeni bir model olduğu için tereddüt ediyorum. Bir de uzay siyahı 2-3 bin tl daha ucuz acaba boya kalkma gibi bir durum olur mu?

* M3 Pro’da 18 Gb Ram var.

Aslında m3 seçeneği yeni bir model olduğu için tereddüt ediyorum. Bir de uzay siyahı 2-3 bin tl daha ucuz acaba boya kalkma gibi bir durum olur mu?

* M3 Pro’da 18 Gb Ram var.
M3’ler için şöyle bir şart okumuştum. Hani bu 8GB basic paket olarak tanıtıldı ya. M2 8GB ile daha iyi çalıştığı için M3’ü dövüyordu. Çünkü M3 en azından bir 16GB istiyor. 18GB olduğunu söylüyorsun, gayet iyi. Genel performans farkına bakarsak elbette M2-M3 arasında uçurum fark olmayacak. M2 ile M1 arasında olmadığı gibi. Asıl performansı sağlayan Pro ibaresi diyebiliriz.

Boya kalkma durumuyla ilgili bilgim yok, yanlış yönlendirmeyeyim.

Daha büyük ekran istediğimden dolayı 1. seçenekte bulunan M.2 Pro 16 inçi aldım.
M3 Pro 16 inç fiyat olarak m2 Pro'dan bayağı yüksekti.

Ekran büyüklüğünden dolayı 16 inç M.2 Pro aldım. Maalesef hem M3 hem 16 inç olunca fiyat en az 20 bin TL artıyordu.

@donttouch hocam sizin aldığınızı almayı planlıyorum, nasıl memnun musunuz?

Merhaba, aldığımdan beri pek kullanma fırsatı bulamadım açıkçası. Toplamda anca 10-12 saat kullanmışımdır. Ama kullandığım kadarıyla çok memnunum bir problem yok. Pro 13 den sonra sesin ve ekranın muazzam fark ettiğini gördüm.

Geri
Yukarı