Macbook Pro M1 C# ve MSSQL desteği var mı?

• Konuyu başlatan Leax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

Leax

Centipat
Merhabalar,

Lütfen bu konunun altında sadece bilgi sahibi olanlar yorum yapsın.
Macbook Pro M1 işlemcili, 16 GB RAM'li 512 GB veya 1 TB SSD'li modelini almayı düşünüyorum.
Fakat kafamda fazlasıyla soru var.
C#, MSSQL vs ile uğraşıyorum. Aynı zamanda Mac'i alma sebebim Swift dilini öğrenmek ve bununla yazılımlar geliştirmek.
C#'da genel olarak ASP.NET MVC (Core değil normal framework) ve Windows form uygulamaları ile uğraşıyorum. Ayrıca C#'da Selenium'u da sık sık kullanıyorum.

Macbook Pro M1 bana bunların genelinde sıkıntı çıkartır mı? Parallels ile kullanıp kullanmamam önemli değil herhangi bir şekilde kullanabiliyor olmam yeterli.
Bununla ilgili kaynak paylaşabilecek olan varsa sevinirim.

Windows ARM Hala o kadar da iyi değil. Ben bu tarz şeyler yüzünden M1 almadım. 2 yıl içinde rayına oturur her şey. Genel olarak M1 iyi.

Merhabalar,

Lütfen bu konunun altında sadece bilgi sahibi olanlar yorum yapsın.
Macbook Pro M1 işlemcili, 16 GB RAM'li 512 GB veya 1 TB SSD'li modelini almayı düşünüyorum.
Fakat kafamda fazlasıyla soru var.
C#, MSSQL vs ile uğraşıyorum. Aynı zamanda Mac'i alma sebebim Swift dilini öğrenmek ve bununla yazılımlar geliştirmek.
C#'da genel olarak ASP.NET MVC (Core değil normal framework) ve Windows form uygulamaları ile uğraşıyorum. Ayrıca C#'da Selenium'u da sık sık kullanıyorum.

Macbook Pro M1 bana bunların genelinde sıkıntı çıkartır mı? Parallels ile kullanıp kullanmamam önemli değil herhangi bir şekilde kullanabiliyor olmam yeterli.
Bununla ilgili kaynak paylaşabilecek olan varsa sevinirim.
Konuyu hortlatacağım ama acaba satın aldınız mı?

Geri
Yukarı