MacBook Pro M2 Pro 10 CPU-16 GPU vs MacBook Pro M2 Pro 12 CPU-19 GPU

Rulingthehun

Hectopat
Yer
Eskişehir/Magusa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Desktop
RTX 4070 & i7-12700F
Macbook Pro 2023
M2 Pro 12 CPU - 19 GPU
Monster Tulpar T7 V18.2.1
RTX 2070 - i9 9900k
Meslek
Öğrenci
10 çekirdek CPU, 16 çekirdek GPU, 16 RAM, 1 TB SSD 50.7k TL vs 12 çekirdek CPU, 19 çekirdek GPU, 16 RAM, 512 GB SSD 53k TL
x2 depolama mı biraz daha güçlü çip mi? Hangisini tercih edilmeli?
m2Pro10CPU16GPU.jpg
m2Pro12CPU19GPU.jpg

Depolamayı harici SSD ile çözebilirsiniz ileride. 512 GB ise taşınabilir SSD alana kadar para biriktirdiğiniz süreçte size yetecektir diye düşünüyorum. Bence CPU ve GPU'yu yükseltmek daha mantıklı.

Depolamayı harici SSD ile çözebilirsiniz ileride. 512 GB ise taşınabilir SSD alana kadar para biriktirdiğiniz süreçte size yetecektir diye düşünüyorum. Bence CPU ve GPU'yu yükseltmek daha mantıklı.
Teşekkürler, 12ç CPU - 19ç GPU almaya karar vermiştim fakat 20 - 22 Şubat teslim gözüküyordu 17 sinde üni için KKTC'ye geri döneceğim onun için Apple'ın kendi sitesinden alamadım ve çok iyi oldu 😄

Daha ucuza belki daha iyi çözüm sağlamak için burayı bırakıyorum :)
Teşşekkürler bu satıcıyı bilmiyordum ve ilk gördüğümde de güvenmemiştim fakat biraz araştırdım, müşteri hizmetleriyle konuştum güven verdi.
M2ProSip2.jpg

Sipariş ettim
M2ProSip.jpg

Ayrıca sitedeki çoklu kart ile ödeme de epeyi işime yaradı
AppleM2ProEduPrice.jpg

Aynı özellıkler, Apple'ın kendi sitesindeki öğrenci indirimli fiyatı
AppleM2ProPrice.jpg

Standart satış fiyatı Vatan, Mediamarkt vb de bu fiyata satıyor.
Normal fiyatının 9.5k TL altına satın almış oldum umarım sorunsuz teslim alabilirim.

Ne için kullanacaksınız?
Ağır bir iş yapmıyacağım, aslında şu an ki kullanımım için M1 Air bile fazlasıyla yeter (C#, Java)😄Macbook Pro ile çok uzun bir süre birlikte olmayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Teşekkürler, 12ç CPU - 19ç GPU almaya karar vermiştim fakat 20 - 22 Şubat teslim gözüküyordu 17 sinde üni için KKTC'ye geri döneceğim onun için Apple'ın kendi sitesinden alamadım ve çok iyi oldu 😄

Teşşekkürler bu satıcıyı bilmiyordum ve ilk gördüğümde de güvenmemiştim fakat biraz araştırdım, müşteri hizmetleriyle konuştum güven verdi.
Eki Görüntüle 1653844
Sipariş ettim
Eki Görüntüle 1653843
Ayrıca sitedeki çoklu kart ile ödeme de epeyi işime yaradı
Eki Görüntüle 1653851
Aynı özellıkler, Apple'ın kendi sitesindeki öğrenci indirimli fiyatı
Eki Görüntüle 1653852
Standart satış fiyatı Vatan, Mediamarkt vb de bu fiyata satıyor.
Normal fiyatının 9.5k TL altına satın almış oldum umarım sorunsuz teslim alabilirim.
Güle güle kullanın :) Yetkili bayi içiniz rahat olsun. İlk açılışta videoya almayı unutmayın, ek bir durum olmasında daha kolay çözüm sağlanması için mağlum servet artık bunlar :)

Hayırlı olsun. Pozitif Teknoloji'den IPad Pro 12.9 M1 almıştım. Hiçbir sorun olmadı güvenli bir satıcı. İçiniz rahat olsun.

Merhaba macbook unuz geldi mi ? 12 cpu 19 gpu yeterli midir ?
teşekkürler.
Merhaba, evet geldi. Satıcıdan memnun kaldım aldığımın ertesi günü ürünü kargoladı
M2ProCinebench.png

Performansı muazzam, 1.6 kg laptop (pilde) Cinebench'de Threadripper'a yakın sonuç verdi
O kadar Windows laptop kullandıktan sonra prize takmadan böyle bir performans aldığıma inanamıyorum.
12 CPU - 19 GPU size yeterli mi bilemem mesela Unreal'la çalışmak için M2 Max'da alınabilir ama bu tip projelerle çalışmıyorsanız hiç gerek yok.
ssdTest2.png

Bir karşılaştırma videosunda 512 GB SSD M1 pronun 6900 MB/s, M2 pronun 3400 MB/s SSD okuma hızı (PCIe 3.0 hızı) olduğunu gördüm fakat benim Macbook 1 TB SSD versiyon ve SSD PCIe 4.0 hızında çalışıyor.
macSSD_7.2.23.png
Bütün 512 GB SSD ler bu şekildeyse fazla depolamaya ihtiyaç yoksa bile 1 TB almanızı öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı