MacBook Pro'da C++ programlama

NeoZet001

Kilopat
Merhaba bende MacBook Pro M.2 var üniversitemiz kod yazmak için dev C++ programını kullanıyor maclerda sanırım bu yok. Mac için yükleyebileceğim aynı işlevi gören hangi uygulamalar var C++ kodlamak için? Xcode indirdim ama çok karışık görünüyor.

Merhaba bende MacBook Pro M.2 var üniversitemiz kod yazmak için dev C++ programını kullanıyor maclerda sanırım bu yok. Mac için yükleyebileceğim aynı işlevi gören hangi uygulamalar var C++ kodlamak için? Xcode indirdim ama çok karışık görünüyor.
Microsoft Visual Code
Microsoft Visual Studio

Bu ikisi uyumludur herhangi bir IDE ile geliştirebilirsiniz limitleme yok ancak GCC gibi CPP compiler kurmanız gerekiyor.

VSCode ya da CLion indirebilirsin. CLion bir JetBrains uygulaması ve sadece öğrenciler ücretsiz kullanabilir. Tahmin yapma ve oto tamamlama açısından JetBrains IDE'leri bence 1 numaradır. Değerlendir derim.

Visual Studio Code indirip compiler olarak da mingv indirebilirsin.
Onun dışında VS Code içerisinde C++ extension pack ve yanı sıra code runner kurup C++ programlama yapabilirsin.

Xcode Apple yazılımı geliştirmek için değil miydi ya :D Visual Studio Code kullanabilirsin, Visual Studio'nun Mac sürümü de olması lazım Beta'daydı en son.

Microsoft Visual Studio Mac için C++ desteği yoktu, sadece C# vardı sanırsam. XCode en iyi seçenek bana göre.
Hayır var, aşağıda bıraktığım linkten detayına ulaşabilirsiniz. Siz muhtemelen dili debug etmek için gereken eklentiyi kurmamışsınızdır.

İşin aslı kimin ne kullandığı beni hiç ilgilendirmiyor, istersen Vim kullansın.

Visual Studioda genel olarak bir çok dilin desteği yok sadece notepad++ gibi fazla yer kaplamayan modüler ve modlana bilir bir kod editörü o kadar. Eklentiler kısmından istediğiniz dilin desteğini yükleyip kullanabiliyorsunuz. O kıstas ile bakılacak olsaydı Ruby default kurulu olarak MacOSta geliyor diye herkes mac alırdı ama maalesef serbest pazar.

Hayır var, aşağıda bıraktığım linkten detayına ulaşabilirsiniz. Siz muhtemelen dili Debug etmek için gereken eklentiyi kurmamışsınızdır.

İşin aslı kimin ne kullandığı beni hiç ilgilendirmiyor, istersen Vim kullansın.

Visual Studio'da genel olarak birçok dilin desteği yok sadece notepad++ gibi fazla yer kaplamayan modüler ve modlanabilir bir kod editörü o kadar. Eklentiler kısmından istediğiniz dilin desteğini yükleyip kullanabiliyorsunuz. O kıstas ile bakılacak olsaydı Ruby default kurulu olarak MacOS'ta geliyor diye herkes Mac alırdı ama maalesef serbest pazar.

Attığınız VS Code benim dediğim Visual Studio.

O kadar teknik terimlerle yazmışsınızki açıkçası hiçbir şey anklamadım ben endüstri mühendisliği okuyorum öyle ağır kodlar yazmıyorum sadece print F scan F if else fan 😄

Geri
Yukarı