Yazılım MacBook Pro'ya Windows yükledikten sonra MacOS'a geri dönülmüyor

HARUN KARDEŞ

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500
İşlemci
İntel core 2 duo
MacBook Pro 2009 mid e tamamen MacOS'u kaldirip Windows yukledim ama Windows ses gelmiyor ve cogu driverlar calismiyor MacOS'u geri yuklmek istiyorum fakat macOS High Sierra 10.13 yuklemeye calistigimda hata verdi engelleme logosu cikti.
Nr yapacagimi bilmiyorum yardim edin.
Not:"macOS high sierraydi guncelleyip Catalina 10.15 yapmiştim sonra Windows'u yukledim"

MacBook Pro 2009 mid e tamamen MacOS'u kaldirip Windows yukledim ama Windows ses gelmiyor ve cogu driverlar calismiyor MacOS'u geri yuklmek istiyorum fakat macOS High Sierra 10.13 yuklemeye calistigimda hata verdi engelleme logosu cikti.
Nr yapacagimi bilmiyorum yardim edin.
Not:"macOS high sierraydi guncelleyip Catalina 10.15 yapmiştim sonra Windows'u yukledim"
  • Mac'inizi kapatın.
  • Command-Option-R tuşunu basılı tutun ve Güç düğmesine basın. (Bazı Mac klavyelerinde Option tuşu Alt olarak adlandırılacaktır).
  • Dönen bir küreye ve "İnternet Kurtarmayı Başlatma" mesajına kadar bu tuşları basılı tutun. Bu biraz zaman alabilir” dedi.
  • Mesaj bir ilerleme çubuğu ile değiştirilecektir. Dolmasını bekleyin. Biraz zaman almasını bekleyin...
  • MacOS Yardımcı Programları ekranının görünmesini bekleyin.
  • macOS'u Yeniden Yükle'ye tıklayın ve kurulum işlemini takip edin.
Bunu tekrar deneyin, olmazsa:
  1. MacBook'unuzu kapatın.
  2. Güç düğmesine basın ve hemen Option Command P R tuşlarına basın.
  3. Bu tuşları, MacBook'unuzun yeniden başlatılıp Apple logosunun görünmesini duyana kadar basılı tutun.
  4. Tuşlardan elinizi çekin ve MacBook'unuzun açılmasını bekleyin.
Bunu yaptıktan sonra ilk adımı tekrar deneyin lütfen :)

Yeni konular

Geri
Yukarı